Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free Pascal-ban mentés?

Free Pascal-ban mentés?

Figyelt kérdés
Sziasztok nem rég kezdtem el tanulni a Pascal prog.nyelvet! Tök jól értem meg minden de azok a programoka amiket irtam !azt hogy tudom lmenteni ! Mert valamit elmentem és megtalálom a "C" meghajtón a mappában ! És mindenből 2őt csinál , Máshova mondjuk "D"-re nem tudom lementeni ! valaki elmagyarázná pontosan hogy működik itt a mentés ? köszi !

2012. ápr. 13. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

"megtalálom a "C" meghajtón egy mappában"


tehát elmentetted

kérdés?

2012. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ejbenjaro ***** válasza:

Nézz szét a fájl menüben, ott lehet beállítani a munkakönyvtárat ha jól emlékszem. Alapban nem fog neked feldobni olyan ablakot, hogy hova akarod elmenteni. Egyszerűen csak elmenti oda, ahonnan indítottad a cuccot, vagy ahonnan betöltötted a fájlt.

Egyébként ha rám hallgatsz, akkor inkább valami modernebb windowsos IDE-t használsz a programozáshoz (notepad++, geany), bár ha jobban meggondolom ebben az esetben meg a karakterkódolás miatt lesznek problémáid (ékezeteket nem jól fogja megjeleníteni, hála a windows készítőinek, akik nem nagyon iparkodnak bevezetni az egyféle, főként UTF-8 karakterkódolást, hanem helyette parancssor CP852, GUI Windows 1250 karakterkódolással megy...)

2012. ápr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:

A FP saját, konzolos IDE-jét használod? Ez a DOS-ban nagyon kényelmes, de ma már nehézkesnek tűnik. A File menü Change dir... menüjében nagyobb rálátásod van a mentés helyére. Mellesleg némi próbálkozás után a sima Save as... ablakból is ki tudsz keveredni, és eljutni a megfelelő helyre. Ha már egyszer jó helyre mentettél, akkor a FP megjegyzi, és könnyen visszatalálsz.

De igaz, ami igaz, a legkényelmesebb talán tényleg valami mai ízű IDE használata lenne. Nekem a Geany áll kézre, itt a GYK-n olyan is akadt, aki azt gondolta fordítónak, úgyhogy eléggé szervesen illeszkedik a FP-hoz. Viszont a windowsban/linuxban megszokott egyszerű ablakos töltést-mentést tudod használni.

2012. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocs ez így sok amit leírtál nem értem hogy mi legyen maibb meg mi a konzolos IDE ? elmagyaráznád eléggé új avgyok csak gyorsan a mély vizbe estem:D
2012. ápr. 14. 21:48
 5/5 tabaki ***** válasza:

Bocs.


Integrated development environment - beépített fejlesztőkörnyezet, vagyis kifejezetten a fordítóval való együttműködésre tervezett szerkesztőprogram, amely képes parancsokkal meghívni a fordítóprogramot, így a szerkesztőben maradva kérheted a program lefordítását, és futtatását, nem kell külön parancssort nyitnod, és onnan meghívni. Amikor a Free Pascalt az fp.exe-vel indítod, egy ilyen programban dolgozol.


Konzolos IDE: A fentebb említett, "DOS-ablakban" (esetleg a Windowst eltakaró teljes képernyőn) megjelenő, szöveges módú szerkesztő, amely a Turbo Pascal eredeti editorát utánozza, ezért a funkciói a grafikus kezelőfelülethez szokott illetők számára kissé nyögvenyelősen kezelhetők.


"Maibb" IDE: Például az általam (is) ajánlott Geany. Ez a manapság megszokottabb grafikus felületen megjelenő, a Jegyzettömbhöz hasonló, egyszerű szövegszerkesztő, de a fordítás/futtatás elvégeztetésére szolgáló kiegészítésekkel. Nem mellesleg, nem csak a pascal-, hanem a gyakoribb egyéb programnyelvek fordítóival is együttműködik. A használatát a szokásos billentyűkombinációk, egérműveletek és effélék miatt esetleg sokkal kényelmesebbnek találhatod, mint a konzolos szerkesztőét, bár ez megszokás kérdése, az is nagyon okosan van agyalva. Ha eddig nem ezzel dolgoztál, mindenesetre érdemes kipróbálnod. A Geany (és ugyanígy a Notepad++) freeware, tehát jogtiszta ingyenes program, a Gugliban könnyen a nyomukra akadsz. Telepítés után nem igényel külön beállítást, ha telepítve van a pascal-fordító, akkor meg tudja hívni.

2012. ápr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!