Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet ilyet C++ban?

Lehet ilyet C++ban?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megcsinálni, hogy egy mappában benne van egy XY.exe + az én programom, és a programom elindítja az XY.exe -t, de úgy, hogy abban a mappában keresse amiben ö maga(a program) van. Szóval nem adok meg neki pontos helyet hogy mint pl itt: System("Star c:\xyz") hanem akárhol van a mappa amiben a progi és az exe van megtalálja. Lehet egyáltalán ilyet? Ha igen hogy? Válaszotokat előre is köszönöm.

2012. ápr. 15. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, ha csak az exet adod meg, az elérést nem, akkor az aktuális mappában keresi.
2012. ápr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2012. ápr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 iostream ***** válasza:

Alapból van egy olyan fogalom, hogy working directory. Ez általában az, ahonnan elindították az exe-det.

Mondjuk ha az exe-k ott vannak a C:\mappa\ könyvtárban, és én a C:-n állok, akkor a wd a C: gyökér lesz, és ha elindítom, akkor az argv[0] tartalma "C:\mappa\a.exe" lesz.

Na, itt vissza kell törölni az utolsó perjelig, és hozzácsapni az indítandó exe nevét.


Kísérletezz.

2012. ápr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző kommenthez annyit tennék hozzá, hogy használhatod a _splitpath_s függvényt is az argv[0] szétszedésére, ekkor nem kell string pozíciókkal maszatolnod. Majd összefűzöd az így kapott meghajtót, könyvtárat, és utánnarakod az "XY.exe"-t.
2012. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!