Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vannak magyar RapidQ programozók?

Vannak magyar RapidQ programozók?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy magyar RapidQ társulatot csinálni és embereket keresek.
2012. ápr. 21. 17:27
 1/10 ejbenjaro ***** válasza:
A RapidQ az ugye egyfajta Visual Basic klón szerűség? Ha erről van szó, akkor ez egy eléggé halott projekt. 5-6 évvel ezelőtt is az volt már, de akkor még jól jött ha valami grafikus felületű cuccot akartam írni Windowsra. Komolyabban nem mélyedtem bele, de tudtam használni.
2012. ápr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor kár a fordítással bajlódni?
2012. ápr. 21. 17:38
 3/10 ejbenjaro ***** válasza:
Azt nem mondtam, hogy kár lenne. Tanulhatsz belőle, az pedig sosem jön rosszul. Épp csak eléggé halottnak tűnik a projekt, tehát feltehetően kevés lesz az érdeklődő.
2012. ápr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tabaki ***** válasza:
Én a mai napig használom, de csak lelkes dilettáns vagyok. Kitűnő kis nyelv, sokkal kezesebb, mint a manapság használatos VB-k, és - mivel nem igényel extra .DLL-eket - most, a leállás után 11 évvel, még mindig minden Windowsra használható. A fő probléma, hogy a szerzője, William Yu, félkészen hagyta, és elszegődött a Real Basic csapatához. A program jogtisztán használható, de a forráskódja nem nyilvános, így a sok rajongója ellenére sem nagyon remélhető, hogy fejlődne a fordító vagy a grafikus szerkesztő (utóbbira egészen biztosan ráférne), vagy akár a sajnálatosan kezdetleges linux-változat. Mit fordítanál rajta? A dokumentációt?
2012. ápr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
azt is meg egy magyar kibővített verziót. mÁR el is keztem. a neve RapidModQIDE. ebbe sokkal több paran cs van meg modernebb. ha érdekel küldhetem a betát.
2012. ápr. 21. 18:34
 6/10 tabaki ***** válasza:

Naná, hogy érdekel! Amennyire tudom, a privátba nem tudsz fájl átküldeni, de ide igen:


tabaki@uw.hu


Nagyon szívesen kipróbálnám. Amúgy meg esetleg keresgélek holmi általam írt progikat, hátha van, ami másnak is érdekes. Kissé együgyűek, de a legalja szinten talán túl vannak.

2012. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tabaki ***** válasza:
+ Már csak azért is elkéne egy jó magyar IDE, mert a mostani letöltőoldalról leszedett változat meghülyít azzal, hogy hektikusan ugrál az angol- és a magyar billentyűzet között.
2012. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tabaki ***** válasza:
Sajna, elmegyek netközelből, holnap visszanézek.
2012. ápr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tabaki ***** válasza:

Hová lettél? Néhány apró progi:


[link]

2012. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tabaki ***** válasza:
Te emelted ki a kérdést?
2018. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!