Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Minek áldoznak a cégek milliós...

Minek áldoznak a cégek milliós kiadásokat programokért ha úgyis a 90 százalék tölti?

Figyelt kérdés

Visszajön nekik a kiadás.

Ha tényleg mindenki tölti akkor minek ez az egész?

Vagy ez nem a pénzről szól?


Például a photoshop,visual studio a számítógépes játékok,

stb.


2012. ápr. 24. 09:15
 1/4 2xSü ***** válasza:
100%

1. Pl. adott egy nyomda. Ők ugye nem magáncélra másolják le mondjuk a Photoshopot, hanem pénzszerzés céljából. Tehát ha csak úgy letöltenék valami torrent oldalról, akkor az kb. olyan, mintha lopott autót használnának, mint céges autót. Elég, ha a konkurencia feljelenti őket és máris a cégvezetőt fogják megbüntetni, alkalmasint leültetni. Jobban megéri, ha inkább megvásárolják legálisan a szoftvert és nyugodtan alszanak. Ez végülis nekik költség, amit be tudnak építeni az árakba. Több milliós évi forgalom mellett nem is olyan nagy pénz ám kifizetni pár százezer forintot. Főleg ha hozzávesszük a vírusos crackeket. Pár óra, pár nap vírusfertőzésből származó munkakiesés, és ebből akár presztizsveszteség nem igazán éri meg.


2. A megvásárolt szoftverekhez általában jár terméktámogatás. Ha valami gond van, akkor nem kell napokon át vadászni megoldásokra, hanem ott a support, felhívja, ahol valóban szakemberek válaszolnak a problémákra.

2012. ápr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már a szoftverfejlesztők vagy azok a cégek akik megveszik?


Céges állapot más mint az otthoni, ott zajlik az ellenőrzés. Egy jól menő cég nem fogja megkockáztatni hogy illegális szoftvereket találjanak nála, mert ezzel akár a cég létét is veszélybe sodorja.

Ugyanúgy leirhatják költségként mint egy hardver árát, többek között igy lesznek számlaképesek, végülis az egész azért zajlik hogy kiállithassák a számlát.


Szóval azért ezeket veszik, bármilyen furcsa is és ha megnézel egy adobe CS5 árat akkor mindjárt meg is érted mi ebben az üzlet.


A játékfejlesztök más cipőben vannak, a nagy sávszél nem tett jót az üzletüknek, ezért nem is tehetnek mást mint hogy a játék online részéből húznak ki minden pénzt amit csak lehet.

Az hogy valaki letölti és offline játszik vele az nem különösképp érdekli őket és nem is tudnak vele mit kezdeni, de online már ellenőrizhető vagy.

2012. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Az előttem szóló teljes mértékben kifejtette, csak annyit tennék hozzá hogy a cégek nem fognak veled foglalkozni mert ép a torrentről töltött phostohoppal csinálgatod a családi fotókat vagy töltesz fel valami marhaságot egy honlapra viszont egy cégnél ahol tényleges bevétel is történik nem a szoftver árát fogják nézni hanem azt hogy a lopott szoftverrel mennyi haszonra tettél szert.


Másrészt ha a photoshopot vagy akár a visual studiót nézzük vagy akár milyen drágább szoftvert pld különféle cad ek. Ezek rohadtul nem otthoni felhasználásra vannak kitalálva.

2012. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 iostream ***** válasza:

Lehet, hogy meglepő, de a világ kevésbé szegény felén az emberek ténylegesen megveszik a játékokat. Legalábbis sokkal nagyobb arányban, mint itt.

A többi programról pedig már nagyon jól leírták: a bevételt a céges felhasználás adja. Ha összeszámolod, hogy hány Windows licenszt adtak el cégeknek, és hányat otthoni felhasználásra, egyből rájössz, hol az üzlet. Photoshop, VS ugyanez.

2012. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!