Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A turbo pascal 7. 0 nem akar...

Czúth Csaba kérdése:

A turbo pascal 7. 0 nem akar sehogyan sem pontosvesszőt írni! Miért van ez?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 20:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Srácok!A command.com DOS-ba sem tudok normálisan írni! Pl. nyomnám az "=" jelet, de helyette ott is egészen más karakter jön ki a shift 7-re! Ezek szerint valami DOS kompatibilitási problémám van, nem?
2012. ápr. 26. 21:30
 12/21 Marczi ***** válasza:
Csaba. Nem, el van állítva a billentyűzeted. Jó lenne, ha leírnád, melyik billentyűre mit ír ki. A pontosvesszőt melyik billentyűnél kerested?
2012. ápr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Marczi ***** válasza:
Csaba. Jó lenne, ha leírnád azt is, milyen operációs rendszered van, mert az sem mindegy.
2012. ápr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Marczi ***** válasza:

coopper: Amit írtál, igaz is lehetne, de amiket írtál az csak Vista és újabb rendszereken igaz. Ott viszont az operációs rendszer képes kezelni a billentyűzetkiosztást a rendszerből is, így nem valószínű, hogy ezen pár sor beírása rögtön megoldja a problémát - ellenben elkutyulhat jópár beállítást a 16 bites alrendszerben (ami ugye szinte teljesen el van hanyagolva ezen rendszereken).


Tisztában vagyok vele, mi ez a két file, anno amikor kezdtem a Win3.1 is újdonság volt...

2012. ápr. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 coopper ***** válasza:

Marczi !


Tudomásom szerint, már a windows 2000-ben is van config.nt és autoexec.nt és használja is a rendszer (tudom dolgozom vele - komplet 3.1 alá tartozó programrendszert tettek át 2000 alá, és ugy dolgozunk vele).


Kipróbáltam a plusz egy-egy sor beiráésát Windows7-en :


Ha nincs benne a plusz egy-egy sor a config.nt illetve autoexec.nt-ben akkor nállam a turbo.exe-ben a billentyűzetnek csak egyfajta kiosztása volt (érdekes módon angol - bár én alapból angol billenytűzetet használok - és a CTRL+ALT+F1-re a help jött be), mig ha be van irva a plusz egy-egy sor akkor Magyar-Angol kiosztás is van, (az AltGr egyik kiosztásban sem müködik).


Üdv.

2012. ápr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Oké.Szóval

Az operációs rendszerem Windows 7 ultimate (32 bites)

Direkt 32 bitest tettem fel, mivel mások tapasztalatából tudom, hogy a pascal 64 biten el sem indul.

A billentyűzetről: a billentyűzet magyarra van állítva,mindenhol jól megy, csak ezeken a DOS-os felületeken kattan be. Pl. ha "bal shift+É"-t nyomok, abból ":" lesz, ha "bal shift+7"-t, abból meg "&" jel lesz, nem pdig kérdőjel. Az alt gr-es funkciók nem működnek, mint egyébként bárhol máshol. Ha az "alt gr+Q"-val visszfele perjelet akarok írni, akkor azt csak az Esc billenytűvel tudom DOS alatt

2012. ápr. 27. 14:34
 17/21 Marczi ***** válasza:
Ember! Neked angol billentyűzeted van. Tehát mi írhatjuk, hogy mit nyomj, hogy angol legyen, neked már az van. a pontosvessző ott van, ahol a kettőspontot kapod (tehát ami magyar billentyűzeten az é), nem kell hozzá sem shift, se más, csak nyomd meg azt a billentyűt. Ha valamiért mégis magyart akatsz használni (programozáshoz amúgy nem ajánlom, de kinek a pap...) akkor a coopper által ajánlott sorokat szúrd be a config.nt ill autoexec.nt fileokba. Arra vigyázz, hogy amit az autoexecbe írt, az egy sor, csak a gyk.hu tördelte...
2012. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Basszus!Igazad van, Marczi!Eszembe se jutott, hogy csak simán megnyomjam azt az átkozott billentyűt shift nélkül!

De azt még nem értem, hogy ha egyszer magyarra van állítva a billentyűzet nyelve az op. rendszerben, akkor a pascal miért használ angolt?

2012. ápr. 29. 11:28
 19/21 Marczi ***** válasza:
:)))) Mert a 16 bites alrendszernek a beallitasai masak, mint a oprendszernek. Az alrendszert vagy ugy konfigolod, ahogy coopper irta, vagy valahol kellene lennie erre egy menupontnak valahol a control panelban, de mivel mindenhol 64bites Winem van, nem tudom... Nekem a pascal nem is indul, commnand line a rendszerbeállításokat használja, a DosBox meg nem ugyanaz...
2012. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
valaki meg tudna mondani, hogy nemet billentyüzeten hogfy tudok vesszöt tenni a maganhangzokra?
2013. jún. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!