Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C ben hogyan kell megcsinálni,...

Njari3 kérdése:

C ben hogyan kell megcsinálni, hogy ha a végeredmény egész szám akor egésznek ha pedig tizedes tizedesbe irja ki?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A C-hez nem értek, de talán egy "if" a bekérés után, ami ha a n % 1-re a 0-t dobja ki egészre konvertálja a változót(int), ha pedig másra(egyel nem osztható) akkor megy bármi másba.
2012. máj. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 iostream ***** válasza:

Az első majdnem jót mondott. Gondolom a végeredményt lebegőpontos számként tárolod.

Ekkor ha (int)szam - szam különbség elég kicsi, akkor tekintheted egész számnak (ez az "elég kicsi" az ízlésednek megfelelő szám), egyébként nem.

Ezután

printf("%d", (int)szam);

vagy

printf("%f", szam);

2012. máj. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
n % 1 biztos hogy nem lesz jó, oszthatóságot egész számokra szokták értelmezni, egyel való oszthatóságot meg nem sok értelme van vizsgálni
2012. máj. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 iostream ***** válasza:
Ezért írtam, hogy majdnem jót mondott. Az elmélet helyes volt, csak nem ismeri a nyelv eszközeit.
2012. máj. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy float vagy double ábrázolásban nincsenek egészek, csak egészekhez nagyon közel levő számok. Az ifes szerkezetben meg kell adnod egy tűréshatárt.
2012. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem láttam még akkor a válaszodat, de ne haragudjatok, de már az elmélet sem volt jó
2012. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 iostream ***** válasza:

Az elmélet jó volt: ellenőrizzük, hogy egész-e. Gondolom valami ilyesmit szeretett volna.

Az meg, hogy szerinted a float és a double nem tud egészet ábrázolni, a te szegényes fantáziádra utal.

2012. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az elgondolás jó, a megvalósításra az ötlet már kevésbé

(a 3-as, 6-os számú választ írtam én)

2012. máj. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!