Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki tud erről mondani (linux)?

Valaki tud erről mondani (linux)?

Figyelt kérdés

komolyan mondom, hogy ez vicc! nem igaz hogy csak egy ember van aki tud linuxú...anybody??

miez??


transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/torrent/download -t -u TMuser -v TMpassword -a *.*.*.* valami rövidítés ,ennyire rájöttem de hogy az user vagy a passw. helyére kell e irnom valamit azt nem tom... HELP



2012. máj. 10. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez segíteni fog:

[link]

2012. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát ez nekem elég bonyolult mivel nem olyan rég kezdtem bele a linuxba :S
2012. máj. 10. 20:26
 3/12 A kérdező kommentje:
értem én hogy mit akar meg mi mire való igy egy kis elemzéssel, de vmiért hibát ir :@
2012. máj. 10. 20:31
 4/12 A kérdező kommentje:
lehet egyszerre több -f -g parancsot is kiadni??
2012. máj. 10. 20:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Az paraméter és csak 1-1 van belőle.


De rendben, segítek dekódolni kicsit.


"-f --foreground

Run in the foreground and print errors to stderr."

Előtérben fut, tehát látod, ha hiba van, azt kiírja.


"-g --config-dir directory

Where to look for configuration files. This can be used to swap between using the cli, daemon, gtk, and qt clients. See [link] for more information."

A konfigurációs fájlok helye, nálad ez "/ffp/tm/.transmission-daemon"


"-w --download-dir

Where to store downloaded data."

Ide tölt le, nálad ez "/i-data/md0/torrent/download"


"-t --auth

Require clients to authenticate themselves. This doesn't do much good unless username and password are also set."

Kérjen jelszót a belépésnél.


"-u --username username

Used for client authentication."

Felhasználó név, amivel be lehet lépni, nálad ez "TMuser"


"-v --password password

Used for client authentication."

Jelszó, amivel be lehet lépni, nálad ez "TMpassword"


"-a --allowed x.x.x.x,...

Allow RPC access to a comma-delimited whitelist of IP addresses. Wildcards can be specified in an address by using '*'. Default: "127.0.0.1" Example: "127.0.0.*,192.168.1.*""

Milyen címekről engedjen hozzáférni a szerverhez. (Azaz milyen címről fogsz tudni a gépre, ahol állítgatsz belépni a megadott user/pass párossal.)

Ezt ugye te kicsillagoztad, de gondolom "belső hálózaton" van, szóval fölösleges volt.

2012. máj. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jah igen, ez az egész sor itt 1 darab parancs, a "transmission-daemon" programot indítja el az általad megadott paraméterekkel.
2012. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ahan, most elmegyek fürödni és utána elemzem is!! kössz, de majd még lehet hogy zavarlak ez ügyben. :$
2012. máj. 10. 21:05
 8/12 A kérdező kommentje:
a TMuser és password az nem az én felhasználói adataim. azt át kell irni az enyémre? TMuser=admin pw=12345?
2012. máj. 10. 21:07
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, itt te adhatod meg, hogy mit szeretnél használni.

Mármint ez be fogja állítani, hogy milyen user/pass párossal tudsz a transmission-hoz kívülről hozzáférni.

2012. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 iostream ***** válasza:
A kérdés csak az, hogy ez mitől programozás? És ha látta mod, akkor miért nem rakta át?
2012. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!