Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valami normális Java fordító?

Valami normális Java fordító?

Figyelt kérdés

Végre megtaláltam a hozzám illő programnyelvet, ami tetszik és számomra annyira nem nehéz (most még...) erre nem találok egy rendes fordítót sem. A sima JDK+parancssor nem igazán tetszik mert "kényelmetlen". Próbáltam a NetBeans-t is, de az meg egyetlen internetről letöltött próbaprojektet sem akart lefordítani, mindig valami hibát írt ki. Jobb lenne valami egyszerű dolog, mint például C++nak a Dev-C++.


Szóval a java-nak is van valami emberi fordítója? Lehet hogy tévedésben élek, nem tudom pontosan melyik melyik (IDE, Compiler, Decompiler stb...), ezt nézzétek el nekem, tudjátok mire gondolok :)



2012. febr. 24. 18:24
 1/2 iostream ***** válasza:
Hát még az Eclipse-t szokták javasolni. De elvileg a NetBeansnek is mennie kéne, csak valamit nem jól állítottál, állított be.
2012. febr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valamit rosszul állítottál, mert a NetBeans működik, tanúsítom. :)


A Netbeans, Eclipse azok IDE-k, vagyis fejlesztési környezetek, amik megkönnyítik a kódolást, szintaxis színezéssel, kiemeléssel stb...

A fordító az az program, ami képes a forráskódot valamilyen futtatható formára alakítani.

Az IDE-k tartalmaznak általában egy vagy több fordítót is, ezzel még inkább megkönnyítve a fejlesztést.


A decompiler pedig egy arra szolgáló eszköz, hogy a kész futtatható kódot tudja az ember "forráskódra" visszaalakítani. (Ez mondjuk C/C++ stb nyelvek esetében legjobb esetben is csak assembly-ig sikerülhet, illetve nem garantált az eredmény.)



Javaslom, hogy ne 1:1 másolj kódokat a netről, mert itt kapásból akár az osztály nevének és a file nevének eltérésből is adódhat gond a fordításnál.

Csak részeket szedj le és próbálgasd.

Illetve figyelj oda, hogy milyen hibaüzenetet kapsz.

A java elég beszédes a hibák terén!

2012. febr. 25. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!