Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem akar működni a...

Miért nem akar működni a beolvasás? (Nullpoint exception-t ad)

Figyelt kérdés

class Beolvas {

public static void main(String[] args) {

String s;

s = System.console().readLine();

System.out.println(s);

}

}



#Java #String Java
2012. jún. 25. 19:37
 1/4 iostream ***** válasza:

Szinte semmit nem tudok a Javaról, de ha megnézed a kódot, hány dolog lehet null, szerintem rövid úton, néhány kiiratással te is kideríthetnéd, hogy melyik.

Amúgy gugli a barátod: [link]

2012. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Szinte semmit nem tudok a Javaról"

@iostream nagyot csalódtam benned.

----------------

A kód az szemmel láthatóan jó és ki is próbáltam és tökéletesen fut, más oka van hogy nem megy.

2012. jún. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 iostream ***** válasza:

elolvastad egyaltalan amit linkeltem2

a console nem mindig tud ertelmes ojjektumot visszaadni.

2012. jún. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 iostream ***** válasza:

Ami persze nem azt jelenti, hogy ez A hibás, csak hogy könnyen lehet ez a hibás, amit nem cáfol az, hogy NÁLAD működik.

Amúgy ne csalódj azért akkorát, mélységesen megvetem és gyűlölöm a Java nyelvet, de azért voltak benne kisebb-nagyobb projektjeim, hálózatos, grafikus alkalmazások (sőt, egy buta Snake programot is írtam appletként). De soha nem foglalkoztam vele hivatásszerűen, így nem tartom magam a téma ismerőjének. De gyanítom, hogy te sem vagy az.

2012. jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!