Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bizonyítani akarok, hogy...

Bizonyítani akarok, hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés

Szóval 17 vagyok, és most kellett felvenni az emelt tantárgyat.Én az informatikát vettem fel.(4-es középfokú érettségim már van belőlle) de bizonyítani szeretnék minden "havernak" és a családnak hogy menni fog. (emelten már programozás is van.)

Angol tudásom egy középfokú érettségi 5-ös jegyéhez tartozó tudásnak felel meg.

A matematika azon részét ami a logikára oktat még kedvelem is.

0-ával egyenlő a tudásom a programozás terén.

80% hogy pascal-ba dolgozunk majd.

Az igazat megvalva terveim/álmaim között szerepel hogy ezt a hivatást végezzem, és mindenkinek megmutassam hogy sikerülni fog.Szorgalmam határtalan, bármit megteszek a célom elérése érdekében.

Tőlletek kérek tanácsot, : Hogy kezdjem el?? (könyv címet is adhattok a zsebpénzemből megveszem..) / vagy olyan oldalakat ahol az ovodás alapoktól kezdi felépíteni az anyagot.

Elég az akaraterő?

2 évem van hogy olyan szintre fejlődjek hogy az ELTE-re belépve ne az legyen az első gondolatom hogy "Úristen kibukok" (ELTE azért a célom mert ha már rávettem magam, nem egy gyengébbre akarok menni hanem az egyik legerősebbre hogy még több tudást tegyek magamévá. )

Sikerülhet?

köszönöm aki segít. (17/F)



#programozás #ELTE #cél #akaraterő. informatika
2012. júl. 8. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Magyar nyelvből kettesnél jobban nem állhatsz, ezen még dolgozz egy kicsit. Mindenekelőtt egy C++ könyvet vennék a kezembe, ha abból tudsz valamennyit, akkor már nyert ügyed van.
2012. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csomó segédanyag van már az interneten is, általban mindenki a hello world program megírásával kezdi, megnézel egy-két tutorial videót nehezebb dolgokról meg torrenten keresel programozási könyvet aztán ha jól haladsz ősz elején már elkezdhetetd gyakorolni az érettségi feladatokat is. A köv. tanév végén már lazán le is érettségizhetsz belőle, én legalábbis nem várnék vele sokat.
2012. júl. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk az sajnos való igaz, hogy a középiskolai infótanárok többsége alkalmatlan bármiféle programozási tudás átadására, én kb. abból éltem még az érettségin is amit általánosban tanítottak meg magam szedtem össze (igaz, nem is lett túl jó a programozás rész), szóval ha gondolod, nyugodtan választhatsz a Pascalon kívűl más nyelvet. Amit az első említett, C++ azért jó mert érettségi után is előkerülhet, Pascal megtanítja az alapokat, de ma már sehol nem használják, de el lehet gondolkodni Pythonon is (más is van talán, de fejből nem tudom mindet).
2012. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez a bizonyítási kényszer elég furcsa nekem. De ha sikeres akarsz lenni elég ha szorgalmas vagy. A programozok sem szuper emberek, csak hajlandóak voltak tanulni.


A kitartás elengedhetetlen, de én azt vallom, hogy egy viszonylag átlagos képességű ember is lehet programozó ha elég szorgalmas.


Annyit mondok ha ELTE -re mész, a matekod legyen erős. Ha nem akarsz szopni. :)

2012. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen a nyelvtan nem az erősségem. (Mivel az irodalom+nyelvtan egybe van vonva a 4-es ígyis megvan simán)

Kedves kommentelő lehet hogy neked furcsa ez a "kényszer" de nekem sokat segített világ életemben. ( mindig hajt előre).

Persze nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon tanulságosak , várom a többit is :)

2012. júl. 8. 22:00
 6/10 anonim ***** válasza:

ELTE jó hely, de valóban a matek NAGYON menjen.

Ne csak a logika (azt is meg fogod utálni :) ), hanem minden más is kell, elég keményen.


A programozás nem gond, ha nem nagyon megy, az alapokat megtanítják az első félévben.

Persze nem árt, ha láttál már valamilyen prog. nyelvet.


Viszont a Pascalt felejtsd el!

Főleg akkor, ha ELTE-re mész.

Inkább C++!


Ne foglalkozz azzal, hogy a tanár mit akar/tud "tanítani", mint már írták a középiskolai tanárok eléggé alkalmatlanok a prog. tanításra, inkább egy jó könyvnek ess neki, többet érsz.

2012. júl. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%

Most ez komoly?Nekem az a véleményem hogy ne erőltesd ha nem akarod,csak azért hogy bizonyíts,felesleges.

Megtanulod,bebizonyítod hogy fasza gyerek vagy,aztán hoppá,hát ez nem nekem való,mert nem is szeretem,stb..


Sok időd el fog menni a tanulással,mert nem egyszerű megérteni,aki meg azt mondja hogy csak jó matekos lehet jó programozó,az hülye x). Osztályomból van pár ötös matekos,és 4-esnél jobbat nem tudnak összekaparni progból.Na,és ki az ötös programozásból? Aki 3-4-es matekból.Szóval ezt cáfolnám :) na mind1,kicsit kitértünk a válasz elől.


Szóval a lényeg hogy csak ügyesen :) Ha nem vagy zseni akkor nem lesz egyszerű ráállni a programozásra.

2012. júl. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon jó válaszok :)

Tegnap kezdtem bele a c++ -ba, ma ott tartok hogy minden szöveget kitudok írni a képernyőre :D meg megjegyzést rakni.

Szerintem jól haladok de az 100% hogy még sokat fogok rajta dörzsölődni, pl: tegnap 20 perc volt megértenem 1 bekezdésnyi szöveget..

2012. júl. 10. 10:56
 9/10 anonim ***** válasza:

"aki meg azt mondja hogy csak jó matekos lehet jó programozó,az hülye x)"


Kisiskolás szinten még lehet, hogy nincs akkora jelentősége, de már az érettségin is kell használni olyan képleteket, amelyeket alap matekórán talán meg sem tanítanak a diákoknak, egyetemen azt a programozót, aki nem vágja az algoritmusokat, analízist, integrálást meg deriválást azt páros lábbal rúgják ki akárhonnan, hát még infós szakokról. Persze, lehet OKJ-t is végezni, de tudásban ég és föld egy diploma és OKJ között a különbség.

2012. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Alátámasztom.

Én azért is írtam, hogy a matekra rá kell menni, mert anélkül nem fogod tudni befejezni az egyetemet.


A programozást lehet gyakorolni, de érzék is kell hozzá.

Van ismerősöm aki vért izzad vele, van aki tanulás nélkül tudja. (Mondjuk ilyen vagyok én is.)


Viszont a matekkal meggyűlt a bajom nagyon...

Ha az nem megy, akkor egy igazán jó helyet nem lehet megcsinálni. A prog. részt még talán csak-csak ki lehet itt-ott ügyeskedni sok-sok gyakorlással.


(Na meg mondjuk egy egyetemi szintet egy akármilyen gimivel össze sem lehet hasonlítani.)


Hidd el, tudom miről beszélek.

Üdv, egy ELTE-t idén, 3 év alatt elvégzett programtervező informatikus.

2012. júl. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!