Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen JavaScript könyvet...

Milyen JavaScript könyvet ajánlatok?

Figyelt kérdés

Már tudom kezelni HTML-t, CSS-t, PHP-t és ezeket meg tudtam tanulni netről, de magyar nyelven nem találok jóféle JS leírást. Tudnátok ajánlani valami jó könyvet ami pl nektek bevált, vagy ismeritek és jó, mert Sikos L. könyvéről és 24 órás sorozatról nem jót hallottam, zsebkönyv meg szerintem csak nem az igazi.

Előre is Köszi!



2012. júl. 9. 22:34
 1/4 anonim válasza:

Én úgy tudom nincs magyar nyelvű könyv, mi az alapoktól indulna.


Amit biztosan NE vegyél meg:

- JavaScript kliens oldalon (Sikos László)

Nettó baromság, olyan írta (összeollózta), akinek fingja sincs a nyelvről. Hatalmas baromságokat hord össze, kerüld el!


Szerintem kezdj a [link]

oldalon. Itt a tulajdonságok, metódusok, és függvények leírása nem mindig részletes, ezért érdemes a [link] oldalon is elolvasni a kapcsolódó referenciát.


A mozdev leírásai elég részletesek és kitérnek a Firefoxtól eltérő böngésző implementációk eltéréseire. (Erről még bővebben itt: [link]


Sok sikert!

2012. júl. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Még egy jó tanács:


Ne sokat foglalkozz a nyers referenciával. Tanuld meg az alapokat, aztán rögtön térj rá a jQuery-re.


jQuery-vel ugyan nem fogod először érteni, miért és hogy működik az, amit megvalósítasz. Azonban idővel a gyakorlat rá fog vezetni a valódi referenciára és valódi működésre, mert olyan körülmények közé vezet, olyan problémakörökben, ami rákényszerít a nyers funkcionalitás megértésére.


Tehát ha nekikezdesz mindennek jQueryvel, egy évre rá negyed annyi jQueryt fogsz használni és inkább részesíted előnyben a natív megoldásokat, mert azokat is érteni fogod és nagyobb teret fognak adni neked.


Tehát első körben a működés és a gyakorlat, az esemény alapú hozzáállásnak a megértése a fontos.

2012. júl. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a tanácsokat!
2012. júl. 10. 11:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézelődés közben jutottam ide. Ezt a Sikos Lászlót máshol is lehúzták. Annyival tudnám kiegészíteni, hogy én semmilyen könyvet nem szoktam megvenni, amit a BBS-INFO ad ki.
2015. aug. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!