Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free pascallal lehet olyan...

Free pascallal lehet olyan programot írni, amiben egérrel kattintható gombok vannak?

Figyelt kérdés
2012. júl. 22. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet...

azonban ha m$windows-os megkelenésű alkalmazásokat szeretnél készíteni akkor a FreePascal-ra épülő és részben annak fejlesztői által készített Lazarus-t vagy az MSEide+MSEgui-t használd:


[link]

[link]


Mindkettőben van ablaktervező is.

2012. júl. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Lazarusban is Pascal nyelven kell programozni?
2012. júl. 22. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen...
2012. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:

Na, megy? Egyébként a Mouse unittal karakteres képernyőn is lehet, de szerintem is köss ki a Lazarusnál. Ha rájössz a menetére, tetszeni fog. Látványos minőségi ugrás, alig valamivel több tudást igényel, viszont a csinosságához képest sokkal kevesebb és élvezetesebb a munka.

És az egésznek a Free Pascal fordító a magva.

2012. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A free Pascalba most vágtam bele nem rég. Ha végeztem a free Pascallal, akkor térjek át a a Lazarushoz?
2012. júl. 23. 22:00
 6/6 tabaki ***** válasza:
Az alapokkal mindenképpen érdemes tisztában lenned, gyakorlatilag az egész nyelv ugyanaz, más kérdés, hogy mit fogsz majd vele elmondani. A grafikus felület kezelése a "pucér" Free Pascalban (szerintem) kissé rendezetlen terület, vélhetőleg éppen a Lazarus sikere miatt. Ahol tehát előjönne a Graph unit kezelése, ott bátran átválthatsz. Mellesleg akár kezdettől próbálkozhatsz párhuzamosan: Így írnám meg konzolra, emígy meg grafikusan. Mindenesetre kezdetben hasznosabbnak látom a tiszta FP-t, jobban oda tudsz figyelni a megtanulandó utasításokra. Amikor már van egy kis (akármilyen kevés) gyakorlatod a használatukban, akkor érdemes a külcsínnel foglalkozni.
2012. júl. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!