Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Adatbázis még mi az?

Adatbázis még mi az?

Figyelt kérdés

Sziasztok,olvasgattam a kérdéseket,és nem is olyan régen volt egy hasonló kérdés,hogy="Egy vírusírtó elkészítéséhez mi kell mennyi pénzért csinálnák meg stb.."

És valaki azt válaszolta,hogy nagyon nagyon nagy adatbázis kell egy ilyen program elkészítéséhez na meg persze sok idő!

Igazából az lenne a kérdésem,hogy minek kell neki nagy adatbázis mit tárolnak ott vagy?

Mert én c++ tanulom,de szó sincs adatbázisról a könyvbe,mikor kell adatbázist használni mi dönti el.hogy egy programhoz kell adatbázis?

egy példát szeretnék hozzá írni pl:Van egy program mondjuk hangrögzítés,és ott nem használtam adatbázist amikor azt megcsináltam(nagyon alap a program),és ezt meg lehet oldani adatbázissal?És,ha igen akkor miben lesz jobb a program?

Hú hát így lehet értelmetlenek a kérdések! :)


2012. júl. 23. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Valódi adatbázis akkor kell, ha konzisztens, konkurens, gyors, független hozzáférésű, dinamikusan változó (bár lehet satikus is) és biztonságos adattárolásra van szükség. Na ezt a vinyód amit most írok ez így nem teljesen igaz, de mind nem tudja :D

Példa pl fórum, termékkatalógus, bank szóval az olyan programok ahol viszonylag sok adat van aminek csak egy része kell egy időben.

A hangrögzítősödnek meg nem kell adadtbázis. Akkor kéne ha lenne egy szerver oldalad is pl, ahová a user feltölthetné a hangjait. A hang az nem adatbázisba menne, viszont az igen, hogy hol van a helye a szerón, ki csinálta, mikor, stílus, kategória stb már igen.

2012. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 zsomkovacs ***** válasza:

Egy vírusirtónak azért kell nagy adatbázis, mert abban tárolja azokat a kódrészleteket, amik alapján felismeri az egyes vírusokat. Persze lehetne egy nagyméretű szövegfájl is, csak elviselhetetlenül lassú lenne.


Hangrögzítéshez nem tudom, hol lehetne adatbázist használni. Adatbázist akkor használnak leginkább, ha sok adat van és sok, többnyire véletlenszerű lekérdezés várható. Ilyen például egy beléptetőrendszer: felhasználók adatait kell tárolni, és nincs semmiféle információnk, hogy mikor melyikre lesz szükség, csak amikor a kérés beérkezik, tudjuk meg, mit kéne előkeresnünk. De például egy sakkprogram is használ adatbázist, ott állásokat és az ott ajánlott lépéseket tárolják.

2012. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,most már értem :)
2012. júl. 23. 10:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Továbbá a lehetőségeket be lehetne építeni a programba rengeteg if-else ággal. De ez túl hosszú munka lenne, és egy változtatásnál bele kellene nyúlkálni a programba, utána az egészet újrafordítani. Egészségesebb, ha az adatokat egy külső fájlból olvassa be, ami gond nélkül változtatható, illetve frissítésnél sem kell újra letöltetni az egész pakkot programostól, adatbázisostól a felhasználóval.
2012. júl. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!