Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok valakinek, aki még semmi programozási elősimerettel nem rendelkezik és a C#-ot szeretné megtanulni?

Figyelt kérdés
0 programozói előképzettséggel milyen könyvet javasolnátok C# programozás elsajátítása céljából? Nagyon fontos, hogy SEMMILYEN programozói előismeretet nem szabad feltételezni! Tehát "totál nooboknak" milyen C# könyv ajánlott?

2012. aug. 16. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Tudom, hogy ez Visual C#, de semmilyen más könyvből nem fogod megérteni. Tapasztaltam. Konkrétan ezt a könyvet nem olvastam, de a szerző más könyvét igen. Előtte legalább 10 könyvbe kezdtem bele, de nem értettem, mit olvasok. Aztán jött ez a könyv.

2012. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
0 előképzettséggel is érthető mű ez? Azaz, ha a gépet felhasználói szinten használni tudom, de SEMMIT nem tudok a programozásról? Olyan szinten semmit, hogy az alapfogalmakat és kifejezéseket is magyarázni kellene először!
2012. aug. 16. 12:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Tényleges kokk (azaz 0 előismeret) szint mellett önállóan nem merek könyvet venni, mert szívtam már meg így. Sajnos a legtöbb könyv igenis épít előképzettségre és előzetes tudásra.
2012. aug. 16. 12:13
 4/9 anonim ***** válasza:

SEMMILYEN programozói előismerettel én nem a C#-ot, hane ma sima C-t ajánlom, azzal elsajátíthatod magához a programozáshoz szükséges alapokat.


Előadásvázlatok a Műegyetemről:

[link]


A C#-hoz ez jól is jönm, hiszen az is nagyjából hasonló alapokon nyugszik, sőt a Java, JavaScript, PHP is. A C++ pedig valójában C, csak majd több lesz eggyel, miután kiértékelték. ;o)


Hajrá!

2012. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha létezik olyan könyv, amiből megtanulhatod, akkor ez az. Én a szerzőtől a JavaScript-eset olvastam és 0 előismerettel is boldogultam. Előtte, mint mondtam, belekezdtem pár könyvbe, de nem fogtam fel amit olvasok, egyszerűen nem értettem. De ez a könyv segített. Ha nem ragaszkodsz annyira a C#-hez, akkor kezdj JavaScript-be, az biztosan jó könyv lesz neked. Talán egy NAGYON MINIMÁLIS html tudást igényel, de azt hiszem, azt ebből a könyvből is megtanulhatod. Ha esetleg mégsem, itt Gyakori Kérdéseken, Facebookon, vagy bárhol tudok neked segíteni az alapokban.

A JavaScript egy C-szerű nyelv, hasonló a felépítésük (hasonló szintaxisok). Ennek a nyelvnek semmi köze a Java-hoz. Html-be épül (vagyis weboldalakat programozhatsz vele, ízelítőnek: a GMail ezzel készült), vagyis idővel kénytelen leszel megtanulni a Html-t is, legalább is minimális szinten. De addig is boldogulsz egyszerű sablonokkal. Itt van:

<html>

<head>

</head>

<body>

<script language="JavaScript" type="text/javascript">

IDE JÖN A PROGRAMOD

</script>

</body>

</html>

2012. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy nagyon jól összeszedett, alapos könyv:

[link]


És még free is :)


Ez is elég jó:

[link]

2012. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó ez nekem is tetszik! 100% hasznos!
2012. aug. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem ismerem a könyveket, amiket küldtetek, de figyelmeztetlek, hogy a teljesen kezdőknél nem az a baj, hogy a könyvek már feltételeznek egy alapvető programozási ismeretet, hanem hogy úgy vannak leírva, hogy azt egy kezdő egyszerűen nem érti. A könyvek írói pedig azt hiszik, hogy ennél egyszerűbben, érthetőbben már nem lehet. De tévednek.
2012. aug. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kezdj bele. Az ektf-es könyvet tanárok írták, akik már sok éve tanítanak diákokat. Olyanokat is, akik előtte nem értettek a programozáshoz. Mindenki úgy kezdte, hogy nem tudott programozni, de olvasni kell sok könyvet, próbálgatni kell, google-val keresni, ismerősöktől kérdezni. A devportálos meg a legrészletesebb magyar leírás, amit eddig láttam.
2012. aug. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!