Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozáshoz, program...

Programozáshoz, program létrehozáshoz milyen programok kellenek? Ezek mennyire terhelik le a gépet?

Figyelt kérdés

Még életemben nem programoztam,még csak 14 éves vagyok, de érdekelne a dolog.

Az lenne a kérdésem,hogy például ha html nyelvel létre szeretnék hozni egy weboldalt akkor milyen program kell hozzá?

A továbbiakban,mikor például mondjuk elkezdenék C++ vagy JAVA nyelvet tanulni,milyen programok kellenének hozzá? És ezek mennyire terhelik le a gépet?

Csak azért kérdezem,mert most egy elég jó számítógépem van,de elég sokat fogyaszt.És mivel én inkább csak neteznék,illetve programozást tanulnék a gépen,ezért azon gondolkozok,hogy veszek egy laptopot,hogy ne pörgessem annyira az áramszámlát.


Tényleg valami kis egyszerű gép elég lenne nekem,pl egy ilyet tudnék programozáshoz használni? És mennyi ideig bírná szerintetek?


[link]


[link]


a 2 ugyan az a laptop,csak nem olvastam végig az információkat,úgyhogy gondoltam 2 helyről 2 leírás hasznosabb lehet a válaszolóknak :)


köszi a válaszokat!


2012. aug. 25. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak a laptophoz szólnék hozzá. 4 GB-os vinyóval semmilyen számítógépet ne vegyél, mert az semmire sem elég...
2012. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1980 -as gépen is lehet programozni. Még azon is könnyen. Semennyire nem terheli a gépet. Java -hoz szükséges:

JDK

IDE (NetBeans, vagy Eclipse [ezek a legjobbak])

Szöveg szerkesztő (Pl.: Notepad, gEdit, jEDIT, Notepad++)

Egy OS (pl.: Fedora, Windows)

Webböngésző (pl.: Google Chrome)


C++ -hoz:

IDE (Szerintem a C-free a legjobb)

Egy OS


HTML -hez:

Webböngésző

OS

Szöveg szerkesztő

2012. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor mennyi a minimum gb-os amit vegyek?

az,hogy semmire se elég az pedig mit jelent pontosan? csak mert igazából,ha a programozáshoz való programok csak annyira terhelik le a gépet mint pl egy world vagy ehhez hasonlók ,akkor igazából nekem úgymond "semmire se kell a gép" úgyértem semmi különlegesebbre :) (a zöldkéz azért ment)

2012. aug. 25. 17:04
 4/12 A kérdező kommentje:
értem,köszi szépen, ment a zöld neked is :)
2012. aug. 25. 17:05
 5/12 anonim ***** válasza:
A Qt a legjobb c++ ide és nem a c free.
2012. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A HTML-hez és weboldalak készítéséhez nem kell semmi több, csak egy szövegszerkesztő, vagy igényesebbeknek Notepad++.

Ez jóval kevesebbet "fogyaszt", mint akár egy word.


A C++-hoz és a javahoz szintén bőven elég a Notepad++, viszont utána kézzel kell fordítani a kódot futtatható formába.

Ezt sokan bonyolultnak tartják, illetve nagyobb projektek esetén macerásabb lehet, ezért IDE-ket szoktak ajánlani.

C++-hoz például ott van a Code::Blocks. Van olyan verziója, ami előre tartalmazza a fordítót is.

Java-hoz pedig ott a Netbeans vagy Eclipse. Ezeket szokták használni.


A nagyobb IDE-k és a fordítás folyamata szokta csak terhelni a gépet, de ezek sem olyan vészes dolgok azért. (Mai viszonylatban.)


Amiket linkeltél gépek, azok kis méretű és teljesítményű netbookok, nem véletlenül ez a nevük, a netezésen kívül minden másra körülbelül ALKALMATLANOK.

Használd a rendes gépedet, annyira nem lehet brutálisan sok a fogyasztása annak sem, ezekkel jóformán semmit sem nyernél, csak szívnál miattuk.

2012. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem köszi,sokat segítettél.Ment a zöld (:
2012. aug. 25. 17:27
 8/12 anonim ***** válasza:
4 GB az annyi, hogy felteszed az oprendszert, meg a drivereket meg a frissítéseket és 8-10 progit amit használsz és már elment 3 GB. Fél éven belül már kiabálni fog, hogy kevés a hely és nem tudsz vele mit kezdeni. Egy 100GB vinyó elég bele, ha "semmire" sem használod...
2012. aug. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én C++ és C# programozáshoz is Visual Studiot használok, vagy expresszt. Szerintem elég jók (Windows-ra).

Linux-ra vagy Ubuntu-ra gedit(szövegszerkesztő) és gcc(fordító) tudok javasolni. :)

2012. aug. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-asnak: hát igen, a Windowsnál előbb-utóbb elfogy a hely. Szerencsére van alternatíva.

Kérdezőnek: kell egy szövegszerkesztő szintaktikai színezéssel és egy fordító. Egy kisebb teljesítményű gépet teljesen lefoglal a fordítás, azalatt nem fog tudni semmi mást csinálni. Hogy a lefordított programod mennyit fogyaszt, az attól fühgg, hogy milyen jól vagy rosszul oldottad meg a memóriakezelést.

2012. aug. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!