Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a jobb? C++ vagy Free...

Melyik a jobb? C++ vagy Free Pascal?

Figyelt kérdés
Már 2 éve tanulok Free Pascal-t (a suliban ezzel csinálunk programokat), de azt hallottam, hogy fősulin, egyetemen C++ van. Melyik a jobb, melyik a könnyebb? A C++ vagy a Free Pascal, ja és ha C++-t fogok használni (ha egyetemre/fősulira megyek) akkor miért a F. Pascal-t használjuk?
2012. szept. 16. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Free Pascal felett már eljárt az idő. Tanulásra jó, mert könnyebb, mint a C++, ezért tanították nektek. Nem minden egyetem egyforma, nálunk a C++ kimaradt, mindjárt C#-al kezdtünk, mert ez jelenleg az egyik legmodernebb (Óbudai Egyetem). BME-n C/C++-al kezdenek. ELTEn meg azt hiszem valami script nyelvvel. Szerintem bátran kezdj el tanulni C++t (Valaki szerint jobb először megismerkedni a C-vel, mert a C++ arra épül, de szerintem ez nem fontos, sőt vannak előnyei ha mindjárt C++al kezdesz). Neten elég sok jó segédletet lehet találni, meg rendes könyvek is vannak rá. Sok sikert! :)
2012. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ELTE is C++, aztán onnan lehet menni Java-ra és Pythonra vagy folytatni a C++-t és hozzá venni haskell-t és ada-t. (Szakirány függő.)


Amúgy teljesen egyetértek.

Pascalt manapság nagyon kevés helyen használnak, ellenben C++-t még elég sok helyen.


Jobbnak ilyen szempontból a C++-t nevezném. (Mondjuk ha logikusan belegondolsz, ha egyetemen C++-t tanítanak és nem Pascalt, akkor vajon melyik lehet a "jobb"? Hmm csak nem az ami az egyetemen van?)

2012. szept. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A könnyebb a Pascal, a hasznosabb a C++.
2012. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért a pascal t tanuljátok, mert sokkal egyszerűbb, és ha már egy alap szemléletet elsajátítasz, akkor később sokkal egyszerűbb lesz bonyolultabb nyelveket is elsajátítani(kivéve, ha olyan gusztustalanságokat tanulsz, mint pl javascript - messziről kerüld, eretnekség.)


A c++\c# témáról meg annyit, hogy a c# egy script nyelv, a c++ meg egy programozási nyelv, innentől fogva nem értem, hogy lehet összehasonlítani a kettőt. A script nyelv azért jó, mert rohadt gyorsan lehet vele dolgozni, cserébe lassú. A c++ mocskosul gyors, ellenben lassabban haladsz vele. Tanulság: mindent a megfelelő célra használj, fizikát\grafikát ne akarj c# al számolni, mert akármit mondanak az egyetemista szakmabeliek, soha nem lesz egyforma a kettő teljesítménye, távolról sem.

2012. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a lényeg meg kimaradt. Azt tanuld, ami a későbbi terveidbe jobban belepasszol. Ha csak ez a két lehetőség van(c++\pascal), akkor egyértelműen c++.

De hangsúlyozom, erősen függ attól, hogy melyik területen szeretnél elhelyezkedni, ha webfejlesztés érdekel, akkor semmire nem fogsz menni a c++ al, ha játékfejlesztő, akkor meg a c# al(hacsak nem casual játékokat szeretnél gyártani, de nagyon remélem, hogy ez senkinek sem vágyálma.)

2012. szept. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

OFF:

4. válaszoló: tévedsz, a C# is programozási nyelv. Talán azért gondolod azt, hogy nem az, mert nem natív gépi kódra fordít. "Managed code"-t készít. http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

Itt olvashatsz arról, hogy mi a különbség a kettő között.

Egyébként bizonyos területeken a C# legalább olyan gyors, ha nem gyorsabb, mint a C++. .NET keretrendszert profik csinálták ;)

2012. szept. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Hiba: nem fordít, hanem fordul.
2012. szept. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

@10:17: Ilyen nagy marhaságokat is rég hallottam. :)


Előző jót javított rajta.

A Pascal elavult és manapság nagyon kevés haszna van. Egy C++-t semmivel sem nehezebb tanulni, ellenben sokkal több haszna van.

2012. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van még pár nyelv, amit fordítani kell, mégis script nyelv marad. Pl unreal script.

Azt meg hogy gyorsabb, mint a c++, csak és kizárólag az ms állítja, meg a c# fanboyok, akik nem tudják elviselni, hogy nem mindenre alkalmas a nyelv, amit tanultak.


Azt értsétek meg, hogy nem arra lett kitalálva, hogy gyors legyen, hanem hogy gyorsan lehessen benne haladni. Nincs ezzel semmi gond, tök jól lehet benne pl ilyen-olyan szerkesztőket gyártani, viszont okkal nem tudtok egy épkézláb engine t mutatni, amit c# ban írtak. Vagy pythonban. Vagy lua ban. Vagy bármelyik script nyelvben.;)

Egyszerűen nem arra való, persze, kimehetsz sportkocsival földet túrni, de azért jobban jársz, ha inkább traktorral teszed ezt.

2012. szept. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te meg azt értsd meg, hogy a legnagyobb baromság az okfejtéseidben, hogy a C#-ot scriptnyelvnek titulálod.
2012. szept. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!