Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hexadecinális számrendszer....

Hexadecinális számrendszer. Betűk kezelése?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a 16os számrendszerben A tól F ig lehet betűket írni, de hogyan tovább? Az érdekelne, hogy lehet-e valahyogy A tól Z ig? És a különleges karakterekkel mi van? /.:?, stb... Gondolom a 2es számrendszer is alkalmas már erre, de nem tudok még ilyen részletesen számolni... Egy kis gyakorlást szeretnék végezni a számrendszerekkel... :) Azért szeretném tudni, hogy mondjuk egy játéknál hogyan ismeri fel a gép, mondjuk a Z betűt? Vagy ha kérdés van akkor a ?jel mikből tevődik össze? Ja és igen. Egy olyan progit keresek ami Hexadecinálisan kimutatja a számokat és a betűket, mondjuk egy exe vagy egy bin fájlban... Olyan létezik? Előre is köszi!
2012. szept. 17. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A 16-os számrendszerben az A-F jelölés nem a betűt jelöli, hanem az értéket. Lehetne jelölni házikóval, kishallal és hóemberrel is, csak ez így egyszerűbb.

Hogy a betűk "miből állnak" azt pedig úgy tudod meg, hogy wikiben rákeresel: ASCII, illetve ha ez megvan akkor UTF-8

2012. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tabaki ***** válasza:
100%

Kissé zavarosan kérdezel, és össze nem függő dolgokat.

A tárolt értékeket összekevered a karakterek sorszámával és a megjelenítendő mintázatuk leírásával. Most kevés az időm, ha nem kapsz kellő magyarázatot, később leírom neked.

2012. szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
KB értem, szal az A az a 10 A B a 11 és stb... Itt megnéztem az adatokat: [link] Szóval ha mondjuk a szóköz a 0010 0000 akkor arra az értékre egy szám sem kerülhet csak a szóköz?
2012. szept. 17. 21:46
 4/9 tabaki ***** válasza:

Hm, haladjunk inkább az én nehézkes tempómban, nem való nekem az ide-oda kapkodás... Elkezdtem neked írni egy oldalt a honlapomon. Most még csak a számrendszerekig jutottam el, de ha érdekel, még folytatom:


[link]

2012. szept. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

total commanderben,ha jobb gombot nyomsz és nyomva tartod,utána rámész a nézőke(lister) részre,akkor látszódik a fájl tartalma.

A beállítások részen pedig kiválasztod,hogy hexa és akkor látod,hogy néz ki hexában .

Amúgy a hexa és bináris azért jó,mert 2^0+2^1+2^2+2^3=az 15 vagyis F. Tehát két hexa szám egyértelműen leír egy bájtot.

2012. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Számrendszer ügyben:

Egyébként a 36-os számrendszerben az A-Z betűket szokták használni a kilencnél nagyobb helyi értékekre.

Kis-nagy betű megkülönböztetéssel 62-ig lehetne menni, de ezt már nem teszik meg.

2012. szept. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:

Kérdező, megvagy még, vagy hagyjam a fenébe a további irkálást?

[link]

2012. szept. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tabaki ***** válasza:

Kész:

[link]

2012. szept. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mostmár teljesen képben vagyok! :)
2012. szept. 28. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!