Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Delphi, futás közben létrehozo...

Delphi, futás közben létrehozott TImage kezelése, törlése?

Figyelt kérdés

Futás közben minden egyes létrehozott TImage-t szeretném kezelni... majd ha elértem célom vele, törölni. Kezdő vagyok szóval ha kérhetem értelmesen leírni. Még anyi kérdésem lenne hogy sima string-be írott Objektumnak a nevét átt lehet-e konvertálni valahogy, hogy azt az objektumot aminek a nevét beírtam a sring-be azt lehet -e törölni, kezelni?

PL.: Létrehozok futás közben egy pár TImage-t aminek a neve rákerül egy listára (Image1, Image2, Image3, ...) és egy TTimer (ami ugye tudja kezelni majd valahogy) addig növeli minden egyes TImage-nak a Top-ját amég valamelyik TImage alja el nem éri a Form alját. Ezután törölném azt a TImage-t ami elérte a Form alját.



#programozás #Delphi #futás közben
2012. szept. 17. 17:16
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

A linket Privát üzenetbe küldöm mert itt nem lehet.

mivel csak teszt program nem nagyon foglalkoztam a kinézettel. a Célom az volt hogy a tömböt is megtanuljam :). Eddig bonyolultnak tünk a tömb használata, de mivel rég foglalkoztam vele mostmár nem is olyan bonyolult, egyszerűbb mint gondoltam. A programról anyit hogy a kurzort a bal felső sarokra húzod akkor áll le, a label bal oldalán az esőcseppek száma, jobb oldalán pedig a szél erősség található. A tesztelésre megfelellő, csak ahhoz képest hogy esőcseppek... elég processzor igényes, ebből látszik hogy nem szereti a processzor az esőt :D még ha szabad kérdezni, te a programozást otthon tanultad vagy valamilyen végzetséged van belőle? nem akarok kérdezősködni nem rám tartozik... :)

2012. szept. 19. 11:32
 12/12 ejbenjaro ***** válasza:

"még ha szabad kérdezni, te a programozást otthon tanultad vagy valamilyen végzetséged van belőle? "


Nem vagyok programozó. Pascal-t tanultam középiskolában, a többi meg rám ragadt, mivel érdeklődtem utána.

2012. szept. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!