Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti hogyan oldanátok meg a...

Ti hogyan oldanátok meg a következő feladatot?

Figyelt kérdés

Jövőhéten progalapból zh, de a próba zh-ban találtam egy feladatot, ami kifogott rajtam. Tudok sakkozni, de mégis megállt a tudomány:

A feladat meg´allap´ıtani, hogy egy husz´ar h´any mez˝ot ¨uthet a sakkt´abl´an. A husz´ar a t˝ole L alakban

egyenesen 2 oldalra 1 t´avols´agra l´ev˝o mez˝oket ¨uti (ahol az egyenes b´armelyik ir´any lehet a 4 k¨oz¨ul).

A f¨uggv´eny bemenetk´ent karakterben kapja meg a mez˝o koordin´at´ait (egy kisbet˝u ’a’-’h’ ´es egy

sz´amjegy ’1’-’8’), a visszat´er´esi ´ert´eke pedig az ¨ut¨ott mez˝ok sz´ama. A f¨uggv´eny fejl´ec´en ne v´altoztass!

int huszar(char oszlop, char sor);


Bocsi, de a linuxos pdf-ből másoltam ki a feladatot, azért ilyen.



2012. okt. 11. 12:21
 1/1 iostream ***** válasza:
100%
Átmappolnám az 'a'-'h'-t és az '1'-'8' intervallumokat 0-7-re (figyeld, hogy nincsenek aposztrofok), kiszámolnám az összes lépést, és megnézném, melyik lépés van a sakktáblán belül: mindkét koordinátája 0 és 7 között van.
2012. okt. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!