Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » FreePascal program készítés?

FreePascal program készítés?

Figyelt kérdés

Itthoni feladat, de nem mozgok még túl otthonosan a programozásban és jól jönne egy "potya 5-ös" :D.

A következő programot kéne itthon elkészítenünk:


"A program két valós típusú számmal elvégzi a négy alapművelet valamelyikét. A program a műveleti jel alapján válasszon. Az eredményt tároljuk egy változóban és irassuk ki. Ha osztunk és az osztó 0 akkor írja ki, hogy a 0-val való osztás értelmetlen.


Végén kérdezze meg: akarsz még számolni ?

igen --> vigye vissza az elejére (karakter típusú vált.)

nem --> zárja le.


Ezt kéne FreePascal-ba megoldani. Ha megoldható akkor alap dolgok szerepeljenek benne, mert senki sem hinné el, hogy magamtól megcsináltam :D

Előre is köszönöm a segítségeket.



2012. okt. 11. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Hajrá az 5-ösért!
2012. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:
Mesélj, meddig jutottál? Itt mindenki szívesen segít, ha te is beleadsz apait-anyait!
2012. okt. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Öhm... meddig jutottam...

semeddig... az első 3-4 sort tudom megcsinálni a clrscr-ig és utána megáll a tudomány... :D

vannak tippjeim, de annyira kevés, hogy abból még ha osztályzatra menne még a 2-es sem lenne meg :D

Van aki meg tudja csinálni egyáltalán ? Mert számomra ez a lehetetlen kategória... ezért lenne "potya 5-ös" :D

2012. okt. 13. 08:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt láttad már? Itt böngészhetsz:


[link]

2012. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Forintba (v. bármilyen más hivatalos fizetőeszközre) átszámítva mennyit ér neked a potya 5?
2012. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:

"az első 3-4 sort tudom megcsinálni a clrscr-ig és utána megáll a tudomány..."


Tehát a változóid megvannak. Milyen változókat áll szándékodban használni? Nem ártana, ha elmesélés helyett inkább a kódot másolnád ide...

Amúgy a programírás nem a program elejének a leírásával kezdődik. Előbb találd ki, hogy mit csináljon a program, különben mit akarsz lekódolni? Amíg jobb módszert nem találsz, próbáld meg papíron addig aprózni a feladatot, hogy egy-egy lépést már pascalban is meg tudjál fogalmazni. Nyilván valamit kiíratni, egy adatot beolvasni, összeadni, kivonni, stb. azért már nem leküzdhetetlen nehézség a számodra. Ilyenekből össze tudod rakni az egészet.

Ha viszont már az alapokkal sem volnál tisztában, senki sem tud olyat írni, amiről elhinnék, hogy te csináltad.

2012. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!