Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatikai/Programozási...

Informatikai/Programozási felsőoktatásban követelmény a Pascal nyelv alapos ismerete vagy inkább más nyelvekre (pl C/C++) fektetik a hangsúlyt?

Figyelt kérdés
Köszönöm, Üdv
2012. okt. 22. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egyetem függő is, nálunk pl (ELTE IK) C++-al kezdtünk.
2012. okt. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A felsőoktatásban egy nyelv ismerete sem követelmény. Ami kell, az első évben elhangzik.


De amúgy is ott programozni tanítanak meg és nem egy-egy adott nyelvet használni. (Sőt a programozáshoz is csak egy átfogó képet kapsz csak.)

2012. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat. És amikor programozás van akkor az adott nyelvet átvesszük az elejétől vagy kellenek előismeretek?


Nagyon köszönöm a válaszokat, ÜdvÜdv

2012. okt. 22. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ELTE-IK-es vagyok :)

Semmi :D Előnynek előny, de nem követelmény. Pascalnak semmi hasznát nem veszed. Ha algoritmizálni tudsz annak viszont nagy előnyét veszed majd ;)

Struktogramokat, ha tudsz olvasni az is előny illetve specifikációt készíteni. Egyébként C++-al kezdtünk :)

2012. okt. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Pascal a commodore basic-kel van kb. egy szinten. :-)

Egy programozó

2012. okt. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm a válaszokat, Üdv
2012. okt. 23. 12:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Pascalt nem használunk, de Ada és Eiffel előfordul, azok hasonlítanak rá.

A fő nyelv a Java, mellé szaktól függően jön az Ada vagy a C++ (ELTE IK).

2012. okt. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!