Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet ezt a feladatot...

Hogyan lehet ezt a feladatot megoldani?

Figyelt kérdés

A következő lenne a problémám. Olyan órát kellene egy feladatként elkészítenem pascalban, ami rezidensen üzemel a háttérben és mellette nyugodtan mást is csinálhatnak a parancssorban, miközben az óra folyamatosan jár, ha kiadják a parancsot, hogy működjön. Akkor, ha pedig azt szeretnének, hogy ne működjön a háttérben, akkor szintén egy paranccsal ki is lehessen azt kapcsolni parancs megadással. Tehát be is és ki is, amikor csak szükség van rá. Elkészítettem egy rossz mintaprogramot sajnos, ami nem jól müxik, de szemléltetésnek azért jó, hogy köbö, mit is szeretnék.


Program ClockRoutine ;


Uses

Dos,

Crt ;


Var

Clock : Pointer ;

a,b,c,d: word;

i:integer;

var s:string;



Procedure Stopper ; Interrupt ;

var i:integer;

Begin



gettime(a,b,c,d);

gotoxy(40,1);write(a,b,c);

writeln;

write('Input:');


End;


begin



Begin

clrscr;

GetIntVec($1C,Clock);

for i:=0 to 24 do begin


write('Input:');

if i>0 then begin

sound(220);

delay(1000);

nosound;

end;

readln(s);


if s='q' then halt;

if s='clk' then SetIntVec($1C,@Stopper);


end;

end;

End.


Előre is nagyon köszi a segítséget, ha megoldható.



2012. okt. 27. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben ilyen rendszeren kell dolgoznotok akkor van a fejlesztőrendszer könyvtárai között egy "examples" vagy hasonló nevű könyvtár.. abban lesz TSR példa is... de ha mégsem akkor nézd meg ezt: [link]
2012. okt. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ezzel a linkkel,sem én, sem más nem megy semmire. Akit érdekel a megoldás, annak priviben már át tudom küldeni a hozzávalókat. A feladat forráskódja és működtetése, koránt sem egyszerű, főleg nem Turbo pascalban, vagy egyéb pascal nyelven, ezért ide nem tartottam célszerűnek belinkelni.A feladat egy részének megoldása, valóban húzos TSR programozási tudást igényel,de ez önmagában véve még kevés a teljes megvalósításhoz,mert shell kezelés is szükséges.
2012. okt. 29. 14:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha Cpp-ba kérted volna a megoldást,arra van egy forráskódom egyébként.TP az szerintem felejtős,mert baromira nem erre lett kitalálva.Pontosan ilyenek miatt használok inkább C-t,vagy több programnyelvben oldom meg a feladatot,amiben csak egyszerűbb.Hol ebben,hol abban
2012. okt. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A TSR programok használata a DOS operációs rendszerekkel együtt már kb 15 éve a "deprecated" kategóriában található.

Sem a Unix/Linux sem a M$Windows nem használ ilyeneket.

És a "programozz TSR órát" feladatok akkor is csak a kezdő programozó tanoncok feledatai voltak. Memóriakezelőket, súgókat, billenytűzetkiosztás-kezelőket, nyomtató pufferprogramokat írni az egy kicsit komolyabb munka volt , de azok sem a Keep() eljárás ismerete miatt...

2012. okt. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
hű de nagy tudásúak vagytok!! csak azt felejtitek el,hogy még mindig számtalan általános és középiskolában,a mai napig bevezető tantárgyként a turbo pascalt oktatják először és csak utána mennek át c-re,egyéb más és divatos nyelvekre.bármelyik diáknak,legyen az kezdő,vagy akár haladó programozónak is beletörhet ebbe a feladatba bicskája,mert komoly szaktudást igényel olyan területről,amiben még nem is biztos programozott. nem csak első látásra nehéz a memória rezidens programok írása,működési elvének megértése és szabályozása egy adott rutinfeladatnál, hanem komoly gépi kódú programozást és megszakításvezérlési eljárásokat igényel, tehát rendszerprogramozási kategóriába esik.szegény kérdés kiíró már valószínűleg napokat szenvedhetett vele,legyen ő kezdő,vagy haladó,de sikerült mégis megoldania feltételezhetően a problémát, mert különben biztos nem írta volna ide,hogy tudja a megoldást, ha nem tudná.ti meg itt azon csámcsogtok,hogy mibe lett volna jobb programozni és hogyan kezdje el megtalálni a tűt a szénakazalban, ahelyett hogy olyan megoldást linkeltetek volna be,ami szinte azonnal rávezette volna őt a feladat megoldására.nagyon nem szeretem,mivel én is számítástechnika tanár voltam 18 évvel ezelőtt, hogy manapság már olyan programozók jöttek ki a kezem alól, mint a többi másik kollégámnak is sajnos, akik már paraszt és lenéző módon viselkednek a másik tanulni vágyó, vagy kezdő, vagy programozás után érdeklődő kollégájukkal, vagy más emberekkel.fogalmam nincs,hogy akkoriban mit rontottam el,vagy rontottunk el,de én biztos nem arra oktattam a diákjaimat,hogy cserben hagyják a másikat, vagy lenézzék,mert éppen nem értett valamit.elég szégyen,hogy ez manapság divat,lenézni,vagy keresztülnézni a másikon.rengetegen pontoson emiatt nem tudnak programozóként elhelyezkedni,mert mindenhová,vagy csak a csókosokat,vagy a vérprofikat alkalmazzák.nem egy diákomtól hallottam vissza,hogy nem tudtak elhelyezkedni programozónak emiatt.gondolom manapság pofára,pénzre,speciális szlengek és nagy divatos programozási szakszavak ismeretére és, de legfőképpen ismeretség után veszik csak be az embereket egy programozói teambe.abszolút nem szép, sőt mi több undorító dolognak tartom! ugye ezt dobta a gép,mondanánk mi szakzsargonban.ha tudtam volna,hogy ennyire nagyképűek lesznek és elkanászodnak majd az egykori diákjaim,tisztelet a kivételnek,de beszéljünk inkább nagy többesben,diákjaink,akkor biztos inkább a vaslapátot adtam volna a kezükbe a szaktudásom helyett.nos elég volt a kioktatásból és a sok amúgy is felesleges szövegből,mert jobb úgysem lesz.minden esetre szégyelljétek magatokat,már akire vonatkozik!!!
2012. okt. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Köszönjük tanár úR!Bizonyára lehet benne valami,amit írt.Én csak abba találtam szöget az előző előtti válaszban,hogy nincs ilyen hogy elavult,meg retro meg ilyenek.mindenki abba programozik,akár divatos,akár ó divatos programozóként,amibe csak akar.MANAPSÁG,hihetetlen divatja lett a retrós dolgoknak az informatikában.rengeteg gyűjtő van.magam is az vagyok és rögtön ugrok,ha valaki ó divatúnak,vagy elavultnak meri nevezni azt,ami egykor megalapozta a mai számítástechnikát.kíváncsi lennék,ha egyszer eljönne a világvége,de csak addig,hogy az emberek egy része megmaradna,tehát az újrakezdés határáig taszítaná vissza az emberiséget,kíváncsi lennék,hogy a szuper divatos,nagyszájú infósok,hogyan készítenének el újra a mai szuper laptopokat,okostelefonokat,divatos kis elektronikai kütyüket,ha nem úgy,mint régen,mindent lépésről lépésre.kezdhetnének mindent elölről.Ki lenne ekkor a jani,csak az jutna előre,aki jártas volt a régi,vagy ősrégi dolgokban és azok megtervezésében és működtetésében.ti manapság már minden készen kaptok,de akkoriban szinte a fából kellett vaskarikát csinálni.kíváncsi lennék hány okostojás mai mémnek,hackernek,crackernek,magát abszolút frankónak titulált embereknek,számítástechnikusnak menne az újrakezdés.szerintem akkora szarban lennétek,hogy ki sem tudnátok mászni belőle,mire elkészítenétek mindazt,ami ma már szinte tálcán kínálja önmagát.Erről ennyit.
2012. okt. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!