Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudnám megoldani ezt az...

Hogy tudnám megoldani ezt az elméletileg egyszerű C# programozási feladatot? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Hogy tudnám megoldani, hogy a program kérjen egy 20-nál kisebb véletlen számot, és egy textbox-ba annyi sorban annyi "A" betűt írjon ki, amekkora a szám (azaz 'n' sorban 'n' darab "A" betűt)?

2012. nov. 3. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. nov. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

bevezetsz 1 int változót (legyen rnd a neve) generáltatsz 1 számot (20 nál kisebbet) amit az rnd-ben tárolsz... majd for ciklus és int i = 0; int i > rnd; int i ++) [ugyanez j-vel is az i helyett) tehát az rnd-t írod be a megszokott számok helyett, mivel az rnd értéke a véletlenül generált szám.) és a ciklusokba beíros szépen h a textBox1.Text értéke = textBox1.Text + "A"; majd ha végig futott a belső for ciklus akkor a textbox-ba csináljon 1 új sort és megint le fog futni a belső ciklus... majd megint új sor megint belső ciklus... nyilván annyiszor fut le a külső ciklus amennyi a véletlen szám...


mindjárt leprogramozom neked, mert hülyén magyarázok, de előtte próbáld megoldani ez alapján magadtól, mert úgy tanulsz és csak utána nézd meg a forráskódot amit majd csinálok :) annyi h én a helyedben gombnyomásra állítanám be ennek a lefutását.

2012. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

using System;

using System.Collections.Generic;

using System.ComponentModel;

using System.Data;

using System.Drawing;

using System.Linq;

using System.Text;

using System.Windows.Forms;


namespace WindowsFormsApplication1

{

public partial class Form1 : Form

{

public Form1()

{

InitializeComponent();

}

public int rnd = 0; //változó bevezetése



private void button1_Click(object sender, EventArgs e)

{

Random r = new Random();

rnd = r.Next(0, 20); //random generálása

textBox1.Text = ""; //textbox érték nllázása, hogy ha már futtattad akkor az előző "A" betűk ne legyenek ott

for (int i = 0; i < rnd; i++) //első ciklus

{

for (int j = 0; j < rnd; j++) //2. ciklus

{

textBox1.Text = textBox1.Text + "A "; //textbox értékéhez A betű hozzáadása

}

textBox1.Text = textBox1.Text + "\r\n"; // új sor a külső ciklussal

}

}



}

}

// beraksz 1 textboxot és 1 gombot button1 arra jó, h elindítod a folyamatot... random generálása és kiírás "A" betű annyiszor annyi sorban amekkora a random szám


remélem tudtam segíteni neked

2012. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

button1 click eventre:


Random r = new Random;

int szam = r.Next(0,20);


for(int i = 0; i < szam; i++)

textBox1.Text += "A\n";

2012. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!!
2012. nov. 4. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!