Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás. Lehetőleg c++....

Programozás. Lehetőleg c++. Az is elég ha csak az elméletben segít valaki. Egy bekért számról kéne eldönteni hogy prím szám-e. Mi a megoldás? Milyen feltételeket kell vizsgálni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Osztható e a szám egyel?

Osztható e a szám önmagával?

Ha igen akkor prím.

De én nagyon kezdő vagyok.

Legalább írtam.

2012. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2012. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 iostream ***** válasza:
A legjobb megoldás, ha rákeresel. Ha rettegsz a nagyvilágtól, elég itt a gyakorikérdéseken, hetente többször is felmerül a kérdés.
2012. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 válaszoló: Bocsánat, hogy belejavítok, de amit írtál az nem megfelelő, ugyanis minden számra igaz, hogy osztható eggyel és önmagával. A kulcsszó hogy CSAK ezekkel osztható, NEM OSZTHATÓ MÁSSAL.

pl.: a 3 prímszám, mert 3-mal és 1-gyel osztható, DE MÁSSAL NEM!

a 12 is osztható 12-vel (önmagával) és 1-gyel, de osztható 3-mal és 4-gyel is, tehát nem prím.


Kérdező: A számról úgy döntöd el hogy prím legegyszerűbben, hogy végigmész ciklusban 2-től (1-től felesleges, úgy is osztható lesz) szám-1 (szám-ig megint felesleges, ugyanaz az ok) és ha VAN OSZTÓ (szam%i==0) akkor prím (jelzed mondjuk egy logikai változóval) egyébként ha végigfut és nem talál osztót akkor nem az.

2012. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 iostream ***** válasza:

"A kulcsszó hogy CSAK ezekkel osztható, NEM OSZTHATÓ MÁSSAL."


Inkább úgy mondanám, hogy pontosan ez a két osztója van, mert a tiedben az 1 is prím.

2012. nov. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!