Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan áljak neki programozni?...

Hogyan áljak neki programozni? Milyen nyelven?

Figyelt kérdés
késöbb játékfejlesztő akarok lenni , és még nincs késő elkezdeni megtanulni programozni.de egyébprogramokat is csinálnák.
2012. nov. 16. 09:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A könyv túl offline, még ha az alapok nem is változnak. Neten nagyon sok jó leírás van, használd a Google-t!
2012. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A programozáshoz (sőt az informatikához magához is) manapság az első lépés az, hogy megtanulod használni az internetet, különösképpen a keresőket.

Ha nem tudsz keresni, akkor ez az egész egy veszett ügy.

(Hány olyan kérdés van itt, ahol a kérdező bizonygatja, hogy de ő bezzeg egy órája keres és nem talál semmit, én, vágy bármelyik másik válaszoló, pedig kevesebb, mint 10 másodperc alatt adom/ad meg neki a Google első találataként kapott linket, ahol szó szerint ott a válasz.)



Ha ez megvan, akkor jöhetnek szépen sorban a könyvek, de attól, hogy egy adott nyelvet elsajátítasz, esetleg önállóan elboldogulsz vele, még nem vagy programozó. (Sokan ebben a hitben élnek...)

A programozási nyelv csak egy eszköz.

Egy (igazi) programozónak ha kiadsz egy feladatot, azt bármilyen nyelven meg tudja írni, ha rendelkezésre áll az adott nyelv dokumentációja, lehet az bármilyen "extrém" is.

Ez sok gyakorlást és tanulást igényel.

(Persze, agyatlanul kódolni lehet bárhogy, csak az nem programozás.)


Kezdetnek persze jók a könyvek, csak nem szabad leragadni és még egy fontos dolog: gyakorlás!

2012. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nyelv:

C#, Python kezdésnek

utána C++

Szövegszerkesztő:

Notepad++

vagy kwrite, gedit, vim, vi, nano, akármi

keresel egy jegyzetet, megtanulod az alapokat.

Ezután eldöntöd, hogy még mindig programozó akarsz-e lenni. Ha igen, akkor keményen kell mellette matekoznod is, mert az egyetemen nagyon erős a matek, és még nagyon sok mást kell proramoznod, nemcsak játékokat. Érettségin emelt szintű matek ajánlott, anélkül bekerülhetsz, de nem maradsz meg.

2012. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

@20:51: Erre rácáfolnék, hogy nem marad meg, a matek nélkül!

Bár tagadhatatlan, hogy nehezebb dolga lesz, de én is csak sima matek érettségit tettem és mégis elvégeztem az ELTE-n a BSc-t, sőt 2 alkalommal is majdnem a kar kiváló hallgatója lettem. (+ Sikerült az, ami sokaknak nem, 3 év alatt végeztem el.)


Szóval a dolog nem lehetetlen, csak elszántság kérdése.

2012. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!