Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy 2,5Ds (Olyan nézetü mind...

LOLoszto kérdése:

Egy 2,5Ds (Olyan nézetü mind dibló) mmorpg-t milyen nyelven lenne érdemes programozni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 19. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Kezdő vagyok VÁLASZA:

--------

Ha 2D játékról van szó akkor teljesen mindegy,hogy milyen nyelven van írva.

Python az egyszerű szkriptnyelv van hozzá pyOpenGL használd azt.Vannak hozzá egyéb 2D könyvtárak is.


ilyen pl az SFML nagyon jó.

2012. nov. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Python-t imádom, viszont tudni kell róla, hogy iszonyat lassú tud lenni bizonyos dolgoknál. A pyOPENGL-től gyors sebességet ne várj. Én C++-t javaslom, vagy méginkább a JavaScript + HTML-t. Az meglehetősen gyors, van hozzá már hardveres gyorsítás is egy csomó böngészőben. Ha pedig arra játsszol, hogy minden böngészőben működjön, akkor a sem Canvas-t, sem WebGL-t nem támogató böngészők esetében meg lehet oldani sprite-okkkal.
2012. nov. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem böngészőset akartam Javán gondolkodtam
2012. nov. 19. 19:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi a problémád a böngészős platformmal? Mellesleg, attól még, hogy ezekkel a technológiákkal készíted el, nem kell feltétlenül böngészősnek lennie.
2012. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
oké de akkor most mást kérdezek Szerintetek Java vagy C++ ? (Kezdő vagyok szóval mind2őt meg kell tanulnom ha azt akarom)
2012. nov. 19. 19:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Így viszont már hülye kérdés. Amelyiket kedved tartja. Egyiket sem könnyebb megtanulni.
2012. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nemtudom lécci egyt mondj :D
2012. nov. 19. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Jahogy, abszolút fogalmad sincs a programázról, de diabló szerű mmorpg-t szeretnél rögtön írni...

Akkor igazából valóban mindegy melyik nyelvet választod, abszolút hallott ötlet.

2012. nov. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!