Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez az iskola elég jó hogy...

Ez az iskola elég jó hogy megtanuljak programozni?

Figyelt kérdés

néhány nyelvet ismerek már, és jó tanuló vagyok,de elterveztem hogy a programozás lesz a szakom és kitartok mellette.

[link]


2012. nov. 24. 13:17
 1/7 iostream ***** válasza:
Nem az iskolától függ, humán gimiből és faipari szakközépből is jönnek programozók. Programozni otthon fogsz megtanulni.
2012. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én minden esetre otthon tanulok programozást, nem suliban.

Egy iskolában nem azt tanítják amit te akarsz hanem egy nyelvet és kész.

2012. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Egy iskolában nem azt tanítják amit te akarsz hanem egy nyelvet és kész."


A rosszabb helyeken igen.

De spec mondjuk a felsőoktatásban pont hogy egy nyelvet sem tanítanak neked effektíven, hanem egy halom elméletet, amivel nyelvtől függetlenül bármikor boldogulni fogsz.

2012. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De akkoris, otthon annyit tanulsz amennyit akarsz, akkor amikor akarsz.


Aki programozó suliba jár semennyivel se jobb egy olyan embernál aki otthon tanulta.

2012. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, otthon annyit tanulsz amennyit akarsz, de hidd el, nagyon meglátszik, hogy ki az aki otthon leült és lekezdett tanul és ki az, aki esetleg egy helyen egy tematikus anyagon ment végig és vizsgákat tett.

Az állásinterjúkon nagyon meg szokott látszani, hogy ki hogyan tanult.

2012. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 iostream ***** válasza:
Az a baj, hogy mindkettőtöknek igaza van :) Fontos az egyetem, mert nagyon jó elméleti alapot rak a programozási tudás mögé (attól függően, mit számítunk programozási tudásnak). De technológiai tudást szinte 0-t ad, és gyakorlatot sem sokat. Márpedig a programozás is csak gyakorlással fog menni.
2012. nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egy szóval nem állítottam, hogy nem kell egyem mellett még otthon tanulni és gyakorolni.

Hanem azt mondtam, hogy önmagában az otthoni munka kevés.


Az egyetemeken a gondolkodásmódot tanítják meg, amit egyedül elég nehéz elsajátítani. Plusz ha valaki otthon kódolgat jöhetnek olyan rossz berögződések, ami miatt később nem fog tudni tovább fejlődni, tanulni.

2012. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!