Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő programozóknak valami...

Kezdő programozóknak valami jó tanács?

Figyelt kérdés

A programozás művészetét szeretném elsajátítani, mindezt autodidakta módon. Gérard Swinnen How to think like a computer scientist című könyvének a magyar nyelvű adaptációját használom a tanulásban, ami szerintem egy jó könyv. Persze, ha tudsz jobbat, szívesen váltok. A választásom a Python programnyelvre esett, mert sok jót hallottam róla és állítólag megtanulni is könnyebb, mint péltául a C++ -t. Nincsenek nagyratörő vágyaim, nem ebből szeretnék megélni, de meg szeretnék tanulni legalább egy programnyelven magabiztosan dolgozni (a Python meg is felel). Tudom sokan gondolhatjátok, hogy "Hülyegyerek, előszök írj 1-2 Pascal programot, mielőtt komolyabb nyelvhez nyúlnál." de nem szeretnék egy elavult nyelvet megtanulni. Úgy érzem kellően elszánt vagyok erre, tudom, hogy a debug-olás meg fogja keseríteni a programozás szépségeit, azt is tudom, hogy rengeteget kell tanulnom.

Szóval nektek mi segített könnyebben megtanulni egy programnyelvet?


Ha tudtok, linkelhetnétek pár dolgot a Python szintaxisával kapcsolatban, pár soros leírás egy-egy dologról. Mint említettem, a könyv jó, de ezek nincsenek egy helyre összegyűjtve és egy gyakorló feladat megírásakor gyakran vissza kell keresnem, hogy oda éppen az if, vagy a while kell, hogy azt csinálja, amit szeretnék.


Minden jó tanács érdekel!!!


Előre is köszönöm a választ!


2012. nov. 30. 21:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah, és Ubuntut használok, csak hogyha valami programot ajánlanátok...
2012. nov. 30. 21:04
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

A Pascal nem éppen elavult...

Programozni könnyű, jól programozni és újat alkotni nehéz. Ahhoz, hogy tudj értelmes programot írni ismerni kell a rendszer mélyét. Elektronika, Matematika, Nyelvtan-ok, és itt nem az angol, magyar nyelvtanra gondolok, hanem generatív nyelvtanokra...

2012. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel tisztában vagyok.

Prorgamozni könnyű, talán ez is igaz, ha csak másolom a forráskódot. :D

A célom új dolgot alkotni, ehhez viszont programozni kell. Jó, a Pascal nem elavult, de a C++ a referencia általában.

A Python-t azért választottam, mert elvileg könnyen tanulható nyelv.

2012. dec. 1. 01:50
 4/7 iostream ***** válasza:
100%

A Python kiváló tanuló nyelv, és amúgy komoly dolgokra is meglehetősen alkalmas, lásd meld, vagy a pygame-el készített játékok.

Amúgy remek doksi áll rendelkezésre a hivatalos oldalon, bármire ráguglizol hogy python <bármi>, ki fogja dobni.

2012. dec. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon ajánlom a Python-t. Azért is jó tanuló nyelv, mert többféle programozási stílust, és azok összemosását is támogatja. Persze ahhoz, hogy szép kódot is írj, sokat kell gyakorolni, illetve idővel érdemes utána nézni a C++-nak, nem azért, hogy megtanuld és azt használd, hanem hogy tudd, hogy nagyjából mire fordul a kódod. A C++ objektum orientált szemlélete is picit más, mint a Pythoné. A Python-ban minden objektum. A C++ máshogy kezeli picit.
2012. dec. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A Python valóban jó, főleg azért is, mert rászoktat a "szép kód" írására.

Illetve azért is, mert a neten rengeteg leírás, példa kód van hozzá.

2012. dec. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen művészet? A programozás sima szakmunka, kihívást jelentő feladatokkal nem nagyon fogsz már találkozni. A pascalt felejtsd el, Python és C++ tökéletes kezdésnek, és találsz leírást is a honlapon. A debugolás am mi a sz.art fog megkeseríteni? :D C++ban sehogy máshogy nem fogod megtudni, mi a gáz, és egyébként segít h könnyebben megértsd, hogy műkszik a program.
2012. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!