Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet c++ -ban gombokat,...

Atom Trator kérdése:

Hogy lehet c++ -ban gombokat, ablakokat felhasználoi felületet készítni? Erről valami jegyzet, könyv, pdf -et hol találok?

Figyelt kérdés

2012. dec. 17. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Ez leginkább a fejlesztőeszköztől függ. Létezik belőle sokféle, C++ Builder, Visual C++, wxDev-C++, SharpDevelop. Utóbbi kettő ingyenes. Onnantól meg már csak "összekattogatod" a felületet, és annyi. (Persze a lényeg csak ez alatt van, megírni a szükséges kódot...)
2012. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Melyik ajánlot, melyik a legjobb?

Nincsen általános parancs mint mondjuk javascript -ben?

2012. dec. 17. 15:36
 3/9 A kérdező kommentje:
jegyzetet tudtok valamelyikhez?
2012. dec. 17. 16:00
 4/9 anonim ***** válasza:
első: inkább API-tól függ
2012. dec. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Pl. a Qt keretrendszerrel.

Dokumentáció, példák, tutorial: [link]

2012. dec. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 iostream ***** válasza:
93%
Az az igazság, hogy a C++, mivel képes a C-s bindolásokat is használni, gyakorlatilag MINDENHEZ hozzáfér. Ergo nincs egy szent útja az ablakozásnak, rengeteg módon lehetséges.
2012. dec. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#4: Én tudom. De szerintem a kérdező nem értette volna meg, hogy ez az API-tól függ leginkább. Ezért próbáltam közérthetően fogalmazni.

Meg hát végső soron - hacsak nem mazochista - nem közvetlenül az API-t fogja piszkálni.

2012. dec. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 iostream ***** válasza:
Bár tanulni valóban nem ideális, de azért ne mondjuk, hogy semmit sem ér. Nagyon hasznos a gyors fejlesztés során (bár legutúljára 16 évesen használtam Visual Basicben, de ha olyan programokon dolgoznék, biztos jól jönne).
2012. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Magyar nyelvű linket, pdf-et, dokumentációt valamelyikhez tudtok küldeni?
2012. dec. 18. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!