Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a programozói gondolkodásomat?

Figyelt kérdés

Helló!

Arról van szó, hogy kezdőként tudok pár programozási nyelvet. Az alapjaikat, egyelőre, azonban hiába van meg a nyelvtudásom, ha leülök és nem jut eszembe maga a folyamat, hogy mit és mivel kellene összehozni, mit vált ez ki, mit hova írjak hogy ez meg az legyen stb.

Ha meg kellene tervezzek egy programot, szinte leblokkol az agyam.

Alig két hónapja foglalkozom a programozással napi 2-3 órát.

Kevés a gyakorlatom azért van, vagy egyetemen külön tanulják a gondolkodásmódot?

Hol tudnék fejleszteni ezen a gondolkodásomon?



2012. dec. 22. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Hasznos könyv: [link]

Esetleg még: [link]

2012. dec. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SimkoL ***** válasza:
100%

Én anno 1986 a Basic-kel kezdtem. Utána jött a Pascal ebbből adódóan a Delphi, utána C és társai. A Basic-ből megtanultam az alapokat - MBasic, QBasic és jó pár :) - mik a ciklusok - elöltesztelő, hátultesztelő, - stb. Az első 'komolyabb' programom is Basic-ben készült :) Nem szabad több féle nyelvbe belekapni egyszerre mert abból csak kavarodás lesz az ember agyában. Ki kell választani egy nyelvet, a mai világban legyen pl. a Pascal vagy a C és azon keresztül meg kell érteni a programozás 'lényegét'.

Az, hogy hogyan tudnál a gondolkodásodon fejleszteni ? Nagyon egyszerű: papír és ceruza. Nem tudom, hogy a folyamatábra kifejezés mond-e valamit ? Ha nem, akkor máris hagyd abba az egész programozás tanulást. Ha igen akkor megtervezem papíron, utána leprogramozni nem sokból tart.


Ne röhögjetek ki, de az én tanult szakmám vasutas utána pedig rendőr lettem. - van még egy pár végzettségem -


Magamtól tanultam programozni, nem jártam szakirányú egyetemre, de nagyon érdekelt és így sokat olvastam utána.

Nekem 'bejött', de van a rokonságomban olyan aki kijárta az egyetemet, tanult is programozni és olyan buta hozzá mint a 's.egg'. Ha elsőre, másodikra nem érted meg nem kell eröltetni.

Jó tudon ami muszály az muszály, de akkor kell egy türelmes 'tanító' aki megpróbálja beléd verni az alapokat.


Na megyek faragom a fenyőfát, Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

2012. dec. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!