Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pearl vagy Python?

Pearl vagy Python?

Figyelt kérdés

Nem első prognyelvem lenne.

Melyikkel érdemesebb foglalkozni, ami a későbbiekben is hasznos lehet?

Elsősorban C++ban programozom.



2012. dec. 24. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Pearl?!

Nem perl?

Ha igen Python.

2012. dec. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A python egyszerű de lassú, meg találtam van pearl is, de elég barátságtalan elsőre:

[link]

2012. dec. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 iostream ***** válasza:

Ha szükséged van egy scriptnyelvre, és feltesszük, hogy Peral alatt Perlre gondoltál:


Perl előnyei: elterjedt, szinte minden platformra van interpreter, sok helyen default telepítés része, és rengeteg lib van hozzá, szinte minden problémát megoldottak már Perlhez.

Perl hátrányai: iszonyatmód gány az egész, egymásra hányt evolúciós lépésekből áll a nyelv, meg szándékosan rusnya, többértelmű szintaxissal.


Python előnyei: szintén eléggé elterjedt, nagyon szép (szinte pszeudokód), gyors az alkalmazásfejlesztés, többé-kevésbé kiforrott webes framework van hozzá, az egész nyelvnek van egy egységes, átgondolt szerkezete.

Python hátrányai: a regex kicsit lassabb, mint Perlben (és nem nyelvi elem, csak könyvári), a 2 vs 3 megosztja a közösséget, és más nem jut eszembe.

2012. dec. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Természetesen Perl-re gondoltam, csak sikerült elírni.

Köszönöm a válaszokat.

Suliban egy tárgy alatt fut a kettő, és választani kell, ki melyiket használja, azt hiszem inkább a Python lesz a befutó.

2012. dec. 24. 11:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább a Python, tanulhatóbb és eléggé elterjedt ez is.
2012. dec. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a pytont ajánlanám
2012. dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hanusch válasza:
Ha a c++-t tudod akkor a pythont is. Szerintem inkább valami újjat keress, hogy nagyobb tapasztalatod legyen. Viszont ha később tanítani szeretnél, python a legjobb.
2012. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!