Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kellene a következő...

Bikagechi kérdése:

Hogyan kellene a következő programot megcsinálni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

készítenem kell egy programot, ami segít egy fodrászüzlet foglalási listáját tárolni. Tároljuk az ügyfelek nevét, érkezési idejét (csak órát tároljunk, egy időpontban többen is érkezhetnek) és hogy mennyit költenek. Írassuk ki, hogy egyes időpontokban összesen mennyit költenek a vendégek!

A probléma ott kezdődik, hogy órán mi nehézségben ezt meg sem közelítő programokat csináltunk, és nagyon nem megy :/

Egy darabig eljutottam vele, egészen pontosan addig, hogy a tömböt létrehoztam, és egy for ciklust is odabiggyesztettem... hogyan tovább?


2013. jan. 6. 20:26
 1/4 A kérdező kommentje:
a programnyelv C#, ezt elfelejtettem megemlíteni :D
2013. jan. 6. 20:31
 2/4 anonim ***** válasza:

Az lenne a legegyszerűbb, ha vázlatszerűen leírnád mit csinálsz meg.


Tehát csináld meg az alapot és akkor mint építőkockák, a következő vázlatpont az előző részt használja!


Menni, fog az! Hajrá ;)

2013. jan. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ejjha, egy tömb meg egy forciklus? Az már valami.

És mi ebben a nehéz?

Kell egy rekord, amiben 3 dolgot tárolsz, név, idő, pénz.

String, string, int.

Nem írtad, hogy fájlból kell-e beolvasni, vagy billentyűzetről, rendezve vannak az adatok, vagy rendezni kell-e, stb, szóval ezeket nyilván tudod, hogyan kell.

Ezekután meg csinálni kell egy feltételig tartó összegzést, majd kiíratni sorban az eredményt, amíg el nem fogynak a bejegyzések.

2013. jan. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nagyjából sikerült :D
2013. jan. 8. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!