Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascriptben a következő...

Javascriptben a következő három programot hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

Javascriptezni nemrég kezdtem el tanulni, kaptam beadandó házit, egy hete szenvedek vele, de semmi.. Nem tudom megcsinálni a következőket:

-az oldal háttérszíne folyamatosan változzon (azt meg tudom, hogy iksz idő után változzon, na de, hogy folyamatosan, azt nem..)

-hogy a státusz sorban/állapotsorban mozogjon a szöveg

-hogy két időpont különbségét MÁSODPERCBEN írja ki (mai dátumból kivonok egy dátumot..)


Ha valaki segít, azt áldja az ég, nagy szükségem lenne ugyanis rá!:)


2010. jún. 16. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:

1. függvénybe ird meg a háttér változtatást, és a függvényt a body onload= -be ird be

2. válogass: [link]

3. ajánlom itt: [link] az utolsót a táblázatban

2010. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! A másodiknak hasznát vettem, az első jó-jó, de a mostani időből kéne egy űrlap által megadott időt kivonni és átváltani blabla.., nos ez pedig egy adott idővel dolgozik, ahogy látom. Az utolsót pedig nem értem, mert mi így csináltuk: setTimeout("document.bgColor='000000'", 5000), és olyannal még nem foglalkoztunk, hogy bodyonload.. De köszönöm azért!!:)
2010. jún. 16. 13:31
 3/3 anonim ***** válasza:

az időnél az adott idő helyére irsz változót, és a változóba meg betöltöd amit beírtak a form-ba.... nem?


a body onload az html eseményhívás, kizárt hogy nem vettétek. a < body > tagban kell beírni így: < body onload="java függvény meghívása" > ha jól sejtem ez így nemcsak egyszer hívja meg hanem újra és újra nemrég néztem egy scriptet ami időt írja ki és az így volt megcsinálva.


mellesleg én még sose tanultam javascript-et, és 5 perc goole-zással jött ez ki. :P

2010. jún. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!