Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Míért nem fut a script?

Míért nem fut a script?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten szeretnék megtanulni programozni,írni kissebb programokat,meg ilyenek:Dpersze,ha nagyon ráéreznék az "ízére",akkor még bármi lehet.

Na szóval,a Pythonra esett a választásom,el is kezdtem bogarászni G. Svinnen könyvét,de már is elakadtam,van egy olyan gyakorlat,h irassuk ki a Fibonacci-sor első tíz tagját,ennek a scriptjét pedig mentsük el úgy,h a név ".py"-re végződjön,ezt én meg is tettem,de a gond az,h nem tudom futtatni,azt írja,csak kattintsunk rá,mint egy sima jpg fájlra,v. bármire,nos én ezt tettem,de csupán megjelenik egy pillanatra egy sima cmd ablak(xp),és ennyi,se a Fibo.-sort nem írja ki,sem hiba üzenet nincs.

Mi lehet a gond?


2013. jan. 7. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Pyton-hoz konkrétan nem érek, de lehet hogy nem hivod meg az eljárást vagy pl c#-ban a program végére kell irni egy readline vagy readkey-t hogy megálljon a program és ne zárojon be rögtön, lehet ott is ilyesmi lesz.
2013. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tipikus dolog, hogy Windowson nem marad megnyitva a konzolablak a program végezével. Valószínáleg kiír az mindent, cska rögtön bezáródik, mert vége a programnak. Ahogy az előző mondta, tehetsz a végére egy karakterbekérést, vagy valamit, hogy el tudd olvasni a kimenetet, mielőtt bezáródik.


De ha tényleg programozással szeretnél foglalkozni, indítsd paranccssorból! (cmd.exe)

python scripted.py


Csak oda kell sasszézni a mappádba a cd paranccsal, és a pythonnak a PATH-ban kell lennie.

2013. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
IDLE-vel nyisd meg (jobb egérgomb -> társítás -> Python IDLE). Ha megvan nyomd meg az F5-öt.
2013. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!