Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell dead-lock programo...

Hogyan kell dead-lock programot készíteni[C nyelv, linux]?

Figyelt kérdés

Hogyan kell realizalni,olyan programot ami egy meghatarozott asynchron feltetelek mellett(pl. "^C" bill.kombinacioval) dead-lockot okoz?


Ezt talaltam,leforditom(szlovakrol):


"ket folyamat(proces)lép be egy szemaforon keresztul.

elso folyamat elfoglalja,te befejezed("^C") es ő nem szabadítja fel a szemafort. Ez esetben a második folyamat soha nem kap(ér el) szemaforon keresztül"


ebből nem tudom mennyire érthető és ki mit vessz ki,de aki igen az leírná nekem (a magyarázatot)


2013. jan. 10. 22:22
 1/3 iostream ***** válasza:
Deadlock akkor alakul ki, hogy körkörösen egymásra várnak a folyamatok. Legegyszerűbb a két process, két erőforrás felállás. Mindkét process le akarja foglalni mindkét erőforrást, de fordított sorrendben próbálkoznak, A process lefoglalja X erőforrást, ezután B process lefoglalja Y erőforrást, aztán A megpróbálja lefoglalni Y-t, blokkolódik, mivel B fogja, B megpróbálja lefoglalni X-t, blokkolódik mivel A fogja, és kész a deadlock.
2013. jan. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A helyzet a következő:

Van két szálad, és egy szemaforral védett globális változód.

Az A folyamat lefoglalja ezt a változót, amíg a B folyamat valami egészen mással foglalkozik. Hívjon meg egy függvényt, kérje be a paramétereket, majd írja ki a függvény által visszaadott értéket. Ezután próbálja meg lefoglalni a globális változót, kiolvasni és kiírni az értékét. Amíg meg nem kapja, addig rendszeres időközönként megvizsgálja, hogy nem kaphatja-e meg a globális változót.

2013. jan. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így mar kiveheto a forditasbol.
2013. jan. 12. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!