Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék programozást tanulni...

Szeretnék programozást tanulni. Konyítok a HTML-hez. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Először is kezdeném azzal, hogy 12 éves vagyok. Szórakozásból szoktam HTML kódokkal foglalkozni, érdekel. Szeretnék valami ilyen ágon elindulni. Persze nagyon sok ismeretlen van még, de örömmel tanulnék. Most 7. osztályos vagyok, ha elvégzem az általánost, milyen iskolába induljak, és onnan hová tovább, milyen sulit válasszak? Gimnáziumba nem nagyon szeretnék menni. Addig is, itthon, egyedül a netről mit tudok tanulgatni a témáról? Köszönöm szépen előre is! :)
2013. jan. 11. 03:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk,ha már elkezdted a html-t akkor érdemes php-val folytatní.

Én azt mondom,hogy egy erős matematika tagozatra kéne menj.

2013. jan. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyolc általánossal sokra nem fogsz menni, tanulj csak tovább. Végezzél el egy gimnáziumot vagy szakközepet aztán jöhet egy multimédia fejlesztő két éves OKJ-s képzés. Csinálj hozzá még egy angol közép vagy felsőfokú nyelvvizsgát, esetleg egy németet is. Ezzel már el lehet helyezkedni. Legalábbis én így csináltam anno.


Addig viszont, hogyan tovább: HTML egy leíró nyelv, nem programozás, tanuld meg hozzá CSS-t (itt kezd csak el érdekes lenni a web). Amikor ez már megy, jöhet JavaScript, ami már programozás. JS-el már nincs határ, szinte bármit meg lehet csinálni. Végül (inkább JS-el együtt) tanulj PHP-t és SQL-t. PHP szerver oldalú programozás, ami szükséges adatok mentéséhez (dinamikus honlapok). SQL meg egy adatbáziskezelő nyelv, szintén szükséges lesz.

2013. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Matekból 4-es vagyok és nem nagyon szeretem...
2013. jan. 11. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Matek nem nagyon fog kelleni, ha ezt az irányt választod.
2013. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 12. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!