Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozást szeretnék tanulni...

Programozást szeretnék tanulni. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Tudnátok esetleg hasznos könyveket ajánlani?

Mivel kijártam az egyetemet jelenleg nincs keretem tanfolyamra vagy ilyesmire járni, de nagyon érdekelne, ezért elkezdeném amikor van időm.


Főleg az Android és a Java érdekelne. Mit kell tanulnom, milyen könyvet ajánlotok?



2013. jan. 5. 00:00
1 2
 1/15 anonim válasza:
Thinking in Java
2013. jan. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Érdemes lenne a C nyelvvel kezdeni előtte, vagy lehet a javával??
2013. jan. 5. 00:25
 3/15 anonim ***** válasza:
Kezdj Java-val bátran.
2013. jan. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Szóval thinking in java - megkeresem pdfben.


Az agyhullám - Java-ról mi a véleményetek? Esetleg más java-s könyv ami kezdőknek is jó?


Az androiddal mi a helyzet? Hogy lehet androiddal foglalkozni?

2013. jan. 5. 00:49
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Androiddal semmiképp se kezdj.

Én sima c-vel kezdtem, alap dolgokra az nagyon jó. Ha megy, akkor jöhet a java/c#/c++. javaslom, hogy kóstolj bele mindbe, ha már mennek az alapok, úgy el tudod dönteni melyik fekszik a legjobban.

2013. jan. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
C nyelvvel kapcsolatosan tudnátok adni pár szakirodalmat?
2013. jan. 5. 02:09
 7/15 anonim ***** válasza:

A nyelvválasztást rádbízom. Esetleg ha privátban írsz nekem, kifejtem ez irányú álláspontomat, de végülis mindegy.

A lényeg, hogy először PROGRAMOZNI tanulj meg magabiztosan! Kezdetben a nyelv másodlagos. Majd ha már egy összetettebb algoritmus megírása nem okoz gondot, akkor már lehet célzottan androidra programokat írni.

2013. jan. 5. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én a C#-et meg a C++-t ajánlom mert azokat úgy találták ki, hogy könnyű legyen tanulni + rohadt sok rájuk a könyv/tutorial/videó/pdf stb..

Én C++-hoz a "Tanuljuk meg a C++ programozási nyelvet 24 óra alatt" -ot ajánlom, de van ennek Java-s változata, ami egy kicsit jobb a C++-osnál. De ahogy akarod.

2013. jan. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nyugodtan kezdj bele kapásból a Javába, számtalan tutorial van.


Vagy esetleg a C# is jó kezdőtalaj - nagyon közel van a javához (szintaktikailag alig-alig van különbség) így könnyen áttérhetsz. A c++ is jó nyelv, de egyszerre küzdeni a nyelv szigorúságával és magával a tanulással szerintem fölösleges. Pláne, ha nincs is rá szükséged.


Inkább akkor Java :)

2013. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Étrisyon-nak igaza van!


A nyelv nem a legfontosabb eleme a programozásnak.

Az algoritmizálást és a gondolkodás módot kell előbb megtanulni/megérteni.

Erre szinte bármi jó, bár talán nem feltétlenül tisztán objektum orientált nyelvekkel lenne célszerű a kezdés (C#, java) és talán nem is annyira alacsony szintűvel, mint a C. (Bár a pointereket jó megtanulni, de elsőre ez kicsit sok lehet.)


Kezdésnek a C++ esetleg még jó, sokan Pascal-al kezdenek (bár ez utóbbit én kevésbé ajánlom, mivel gyakorlati haszna mára annyira nincs, inkább akkor már Delphi), de egy scriptnyelv sem lehet rossz, mint például a Python.

2013. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!