Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan és mivel lehet programo...

Hogyan és mivel lehet programot vagy játékot készíteni?

Figyelt kérdés
Azaz . a(z) UBISOFT (vagy más cég) játék programozók mivel készítik a játékokat..(Pl.jegyzettömb.:D..stb..)

2013. jan. 14. 13:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"És "visual C" nem létezik. Csak Visual C++, ami elég fura és szerintem, nem is jó - ahhoz képest, hogy fizetős. Persze van ingyenes változata, de az nagyon bugos."


Gyilkos Gamer.. nem oltásból mondom, hanem inkább a te érdekedben, hogy maradj csendben, és lehetőleg csak akkor válaszolj, ha tényleg olyan kérdést találsz, amire a te szinteden képes vagy értelmesen válaszolni..

2013. jan. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

A "visual C"-nek én is utánna néztem,én is csak Visual C++-t találtam.:D

Köszönöm a válaszokat.:D

2013. jan. 14. 20:50
 13/18 anonim ***** válasza:
Gyilkos Gamer hatodikos :D, de már már nosztalgikusan beszél a c#-ról, mint első nyelvéről, amiben megtanult programozni :D
2013. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mire akarsz programot v játékot készíteni? Ez attól is függ. Plattformtól függően valamilyen magas (esetleg alacsony) szintü programozási nyelven. Kell hozzá valamilyen szerkesztő (ez fordítótól függően lehet notepad is) illetve fordító (alap esetben). A legtöbb fejlesztői eszköznek van valamilyen szerkesztő felülete is (IDE) amiben sok más mellett integrálva van a fordító is.


Játékfejlesztők általában írnak egy keretet/motort ami sok esetben tartalmaz valamilyen szerkesztőt/szerkesztőket amivel már csak 'össze kell kattintgatni' a játékot (erős túlzással persze..). Így olcsóbb és hatékonyabb egy játék elkészítése..


Ilyen motorokból vannak ingyenes vagy félingyenes verziók is. Ezeket bőven találsz a neten ha érdekel valamilyen játékfejlesztés (asztalira, mobilra vagy bármi másra)

2013. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Játékfejlesztők általában írnak egy keretet/motort ami sok esetben tartalmaz valamilyen szerkesztőt/szerkesztőket amivel már csak 'össze kell kattintgatni' a játékot (erős túlzással persze..)"


de ilyet könyörgöm, ne írj, hogy össze kell kattintgatni, mert még napi 10 ilyen kérdés lesz..


nem, nem össze kell kattintgatni, még erős túlzással sem

2013. jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Természetessen igazad van, nem összekatintgatásból áll egy játék elkészítése hiába van valami keret már mögötte. Elnézést ezért. Inkább csak érzékeltetni akartam, hogy a cégek motorokat írnak, nem játékokat..
2013. jan. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Persze ezt sem fogalmaztam meg jól, de talán annyira szájbarágóssan sem kéne már ebbe belemenni :)
2013. jan. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
k, csak itt vigyázz, hogy mit írsz, jajdevigyázz :D
2013. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!