Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha készítek egy játékot-...

Ha készítek egy játékot- olyan dolgokkal amik pl filmből, illetve más játékokból vettem. Akkor lessz valami következmény (szerződési jogok, copyright, )?

Figyelt kérdés
blender-el tervezem elkészíteni a cg-t...

2013. jan. 14. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha elkezded a kész játékot árusítani akkor biztos hogy megtalálnak. Mondjuk ha csak ötleteket lopsz az nem bűn, de komplett modelleket vagy animációkat esetleg film részleteket ne rakj bele és nem lesz gond
2013. jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ha freeware lenne?
2013. jan. 14. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak saját vagy szabadon használható cuccokból dolgozz!!!


"szerződési jogok"???

Szerintem "szerzői jogok"-ra gondoltál, nem? :)

2013. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdés, ugyanis ha én készítek egy játékot a Twilight-ból akkor, mivel a szellemi tulajdon is tulajdon, felkereshet a céh, hogy hogy mertem megcsinálni a játékot az ő beleegyezésük nélkül.


Szerintem, ha sok filmből / játékból szedsz elemeket és csinálsz egy nagy "mix"-et, abból baj nem lehet.

(jó pár könyv íródott így, hogy innen-onnan szedtek dolgokat és összekeverték)


~AkroMenToS

2013. jan. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tegyük fel hogy a csillag kapuból veszem a kaput,hajókat,fajokat stb...

de a neveket az o'neil carter + ezeket nem csak az alapokat

ebből is lehet baj?

(már volt nem 1 olyan játék,de főleg film amiben felcserélték a kezdőbetűket a nevüknél vagy valami hasonló szóval helyettesítettékstb...

2013. jan. 15. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!