Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan számoljam ki hogy,...

Hogyan számoljam ki hogy, hová fogok rajzolni a képernyőn?

Figyelt kérdés
Geometriával hogyan?
2013. jan. 16. 00:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Na milyen jó lett volna figyelni matekórán, mihö?

Egyébként a kérdésed pontosságához mérten a válasz: vonalzóval.

2013. jan. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A kérdés megválaszolásához több infó kéne, ez így elég zöldség. Egyebekben meg egyetértek az 1.-vel. Illetve miért ragaszkodsz a geometriához, azzal kicsit érdekes lenne, a trigonometriát viszont erre találták ki :D
2013. jan. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

[link]


Átnéztem.

Itt semmi olyasmit nem ír amit hasznosnak láttam volna.

A kurzor mindig vissza adná a rajzolható terület pozícióját.Épp ott ahol a kurzor van.

És minden egyes kattintásnál le ellenenőrzi hhogy arra a pozícióra tettek e már kört vagy x et.

És hogyha a négyzetrácsos pályának pont arra részére kattintok ahol épp a négyzetrácsnak a csíkja van akkor ki kéne valahogy egészíteni,hogy ne átrazolja a négyzetrács egyik részét hanem módosítson a kordinátákon és a kis négyzetrácsba bele pontosan rajzolja a kört vagy az x et.


Ez az én elképzelésem de nem tudom megcsinálni mert nem értek a grafikához.Még sohasem csináltam ilyet nehéz még elképzelnem is.


De ha nem kell grafika akkor megoldok mindent.

Segíthetne az aki jártas ebben nem kéne arrogánsak lenni.

2013. jan. 16. 15:36
 4/15 anonim ***** válasza:

Ja te még mindig ezen erőlködsz?

Milyen grafikáról beszélgetünk mégis? Kib@szott x-eket, köröket, meg vonalakat kell rajzolni...

2013. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen.

Kirajzolom a képernyőre a négyzetrácsos jpe formátumú képet és ezekbe a négyzetekbe kell kört vagy x et rajzolni.


És azt nemtudom megoldani hogy hogyan valósítsam meg ezt.


Ha például a négyzetrács egyik függőleges csíkjára viszem a kurzort akkor oda nemtehet kört sem x et mert eltakarná a négyzetrács egy kis részét.


Hogyan csináljam?

2013. jan. 16. 16:03
 6/15 anonim ***** válasza:
kerekítesz. pl. Ha a négyzetek 10.pixelenként vannak, akkor csak hozzá kell adj minden kerek számhoz 5-t.
2013. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Golan Trevize ***** válasza:
Amőbaprogram lesz?
2013. jan. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen.

Az lesz.

De nemtudok megbírkózni a grafikával.

2013. jan. 16. 21:20
 9/15 Golan Trevize ***** válasza:

Mert elsősorban nem a grafikával kell megbirkóznod, hanem a matematikával.


Lekéred a poziciót, és kiszámolod, hogy az melyik sorba/oszlopba tartozik. Ennyi.

2013. jan. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
kész:) ?
2013. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!