Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelv alkalmas erre?

Melyik nyelv alkalmas erre?

Figyelt kérdés

sziasztok,


egy olyan botot szeretnek kesziteni,amivel weblapokat birok iranyitani. pl travian,klanhaboru hasonlo oldalakat.

szval megadom hogy mikor melyik linkre menjen.. es ezt melyik nyelvel birom megvalositani??

jacascript, esetpeg szerveroldalon php?

melyik nyelvet tanuljam meg?


koszonom a valaszokat.:)


2013. jan. 16. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt leginkább böngésző kiegekkel szokták megoldani, de bármilyen programozási nyelv alkalmas rá, viszont nem olyan könnyű munka.


Nézz utána a HTTP protokollnak.

2013. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tehat js -et irok es greasemonkeyal futattom?

tudom h nem konnyu,de kell valami cel:)

2013. jan. 16. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Szinte akármelyik.

Viszont én a helyedben más célokat tűznék ki magam elé.

2013. jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

tudom h barmelyikkel meg lehet,csak nem birom elkepzelni,hogy hogyanlehet mondjuk c#ben..

haat nekem sajnos ez a celomm..:)

2013. jan. 16. 17:47
 5/9 anonim ***** válasza:

A Selenium nevű cucckombó (by Herby) automatikus tesztek írására való. Főként webes környezetben nagyon erős. Java nyelven lehet programozni.

Hogy kitűzöl egy célt az jó dolog, de ha már mással csináltatod meg, és önállóan nem tudsz utánanézni, akkor a végén ki is valósítja meg azt a célt?

2013. jan. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ember csak azt kerdezem,h melyik nyelvet kezdjem tanulni,ha ez massal megcsinaltatas,akkor besirok

:D

koszi mindenkinek a valaszt,ment a zold:)

2013. jan. 16. 17:55
 7/9 anonim ***** válasza:

A greasemonkey is egy megoldás.


De mint minden nyelvvel (C#-al is) meg lehet oldani, csak akkor neked kell elvégezni a lekéréseket.

Mint írtam nézz utána a HTTP protokolloknak.

Úgy kell megírni, hogy te magad végzed el a szükséges lekérdezéseket, majd a választ feldolgozod.

2013. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 iostream ***** válasza:
Ahogy fentebb mondták, az általános megoldás, hogy a böngésző helyett indítasz lekéréseket. Meg sütikezelés sem árt. A legtöbb nyelvhez van ezt támogató könyvtár, én pl biztos Pythonban állnék neki.
2013. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha pontosítanád egy kicsit, hogy mit szeretnél megoldani, könnyebben adnánk választ. Nekem ebből a rövid leírásból úgy tűnik, hogy ezt a legjobb böngészőkiegészítővel megvalósítani. Én Chrome-ra fejlesztettem illetve fejlesztek is kiegészítőt, JavaScript kell hozzá elsősorban, illetve meg kell tanulnod használni a Chrome API-t, ami ugyanúgy sima JavaScript, csak előre definiált objektumokkal, függvényekkel.


A szerveroldali megoldásokkal semmire sem mennél, hiszen nincs hozzáférésed ezeknek az oldalaknak a szervereihez. Kliensoldalon tudsz csak bármit is tenni.

2013. jan. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!