Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ segítség kellene egy...

C++ segítség kellene egy program írásában?

Figyelt kérdés
Egy olyan console programot szeretnék készíteni, amivel megnyitok egy már létező txt fájlt, és beleírok egy adott mennyiségű szöveget.ezt a szöveget szeretném pedig nem betű-karakter formában elmenteni a txt-be, hanem kódolva-titkosítva(olyan módon, pl. minden betű-karakternek megvan a saját decimális értéke a-10, b-11, c-12....k-20, l-21 stb..ha szóval azt írom be hogy: "abc adc" akkor azt menti el, hogy "101112 101312") Szükséges lenne, hogy a már nem üres txt-be hozzáírjam ezeket az adatokat --gondolom, ha már egyszer futtattam a programot, azzal beírtam egy kódsorozatot a txt-be, ha később megint futtatom a programot, akkor folytatólagosan hozzáírja a program azt a kódot, amit másodszor gépeltem be, illetve sokadszor. Meg plusz kellene egy dekódoló program ami visszaalakítsa a kódolt txt-ből egy másik txt-be a szöveget(vagy egyszerűbb, ha csak rögtön kimutassa nekem a dekódoló program futtatásakor-mentés nélkül). én még kezdő vagyok programozásből, csak egy kicsit tanultunk róla az iskolában, de ahogy utánanéztam a neten, mégse tudom ezt a programot valahogy megcsinálni. csak addig jutottam el, hogy megnyitom a txt-t és beleírok valamit, vagy megnyitom. előre is köszönöm a segítséget és ötleteiteket.

2013. jan. 30. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:

huh, hát szerintem egyszerűbb lenne valami XOR kodeket csinálnod :D


lényegében olyan programról beszélek, ami megkapja a szövegfájlt és titkosítja, aztán, ha úgy gondolod, dekódolod-szerkeszted-újrakódolod


amit te mondasz, az egy fokkal bonyolultabb, szerintem ezzel is kezdhetsz


így nem kell a fájl szöveges tartalmával foglalkozni, csak ráeresztesz egy kis bitmágiát binárisan, mondjuk összevissza kódolod egy megadott jelszóval(persze jól "megtervezett" módon)

2013. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 iostream ***** válasza:
Hát pedig, ez tipikusan olyan egyszerű dolgok, hogy keress rá, hogy kell megcsinálni, és legyen sikerélményed. Ha én most leírom, hogy app-ra nyisd meg és karakterenként intté konvertálva írd ki, esetleg még fix szélességgel is kombinálva, akkor nem fogsz tanulni.
2013. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ionak is igaza van, tanulmányozhatnád egy kicsikét a karaktert, mint típust, a fájl classt és függvényeit, meg mondjuk a bitműveleteket

(szerintem amúgy nem vagy messze a megoldástól, csak kicsit mögé kell nézni a dolgoknak, nem mindent úgy csinálni, ahogy mondják, hanem ahogy szerinted kéne, próbálgass)

2013. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!