Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ -ban hogyan készíthető...

C++ -ban hogyan készíthető ablakos, grafikus program?

Figyelt kérdés
Pascalt, majd delphit tanultam. Delphiben ugye egyszerűen össze lehet tákolni egy ablakot/formot. C++-ban ez nincs így, itt többnyire csak programozni lehet (mármint a forráskódot látom, nincs form készítő). Persze ez nem gond, de hogyan lehetséges így összehozni egy ablakos programot (mint amilyet delphiben)?

2013. febr. 1. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát először is szedd le a Visual c++ Express-t

feltelepíted. Elindítot. Majd csinálsz egy új Form application-t.

A fogd és vidd módszerrel tudsz beilleszteni szöveget, textbox-ot, meg mindent amire szükséged van.

Label a sima szöveg.

Textbox-ba.

Richtextbox-ba( utóbbi több soros formázott szöveget is ad) tudsz adatot bekérni.

Button-t berakva és rá kettőt kattintva megjelenik a forráskódja az oldalnak( ha tudod a delphit nem lesz gond)

Akkor pédául így tudsz váltózót beolvasni

int a;

a=Textbox1.text;

Az összes c++-os függvényt tudod használni. Tipuskonverziót most nem írtam( annyira nem értek hozzá, én a vb.net-hez értek jobban, de ugyanúgy működik)

2013. febr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél! :-)
2013. febr. 1. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!