Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyit kereshetek ilyen...

Mennyit kereshetek ilyen Skill-ekkel?

Figyelt kérdés

Helló!


Egy reális, piaci nettó fizetés érdekelne, mert fogalmam sincs mennyit írjak a fizetési igény részhez.


Amit tudok:

- htm5/css3/Jscript

- Adobe Photoshop online és offline anyagok készítésére

- Adobe Illustrator

- Inkscape,Gimp

- Php, Mysql

- OOP

- JAVA alapszint(kb ismerem az elemi és összetett programozási tételeket,tömböket és alkalmazásukat,szóval próbálgatom.)

- Winserver alapú rendszer üzemeltetése

- SEO, onlinemarketing, hírlevélkészítés <-- ezekben eléggé otthon érzem magam.

---------------------------------

Tapasztalat: 2 év


Mennyi a reális fizetés amit el merhetek kérni?



2013. febr. 5. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ mit kell csinálni.

Pl. közmunkásként nem sok hasznát veszed ezeknek.

2013. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pj0tr ***** válasza:
100%

Tehát két év alatt az általad felsorolt technológiákban szereztél tapasztalatot.

Az kb konvergál a nullához. A felszínes tudás nem sokat ér. Esetleg egy hülye hr-esnek el tudod adni, de a szakmai részen elvérzel.

Mi a csoda az a Winserver alapú rendszer üzemeltetése?

NT 4.0 2000, 2003, 2008, 2008R2 esetleg 2012 (na jó abban biztosan nem lehet 2 év :)) Ezen belül mit üzemeltetsz rajta? IIS alól hostolsz intranet esetleg internet alkalmazásokat? Üzemeltetni tudsz egy céges hálózati infrastruktúrát (AD, DNS, DHCP, Exchnage, Sharepoint esetleg TFS /Project szervert, Portfolio szervert nem írok mert azokhoz lövésem sincs :D/)


Na rengeted 2-3-4 betűs hülyeséget felsoroltam. Javaslom, hogy feküdj rá egy-két témára és abban szerezz mélyebb ismereteket.

Mint a legtöbb területen itt is a tapasztalat/tudás/teljesítmény mentén mozognak a fizetések. Nyilván nem mindegyik általad felsorolt témával foglalkoztál két évet.

Válasszuk szét nagyjából szakmák szerint:

- Photoshop, Illustrator. Nevezzük grafikusnak :) Erről én azt gondolom, hogy tehetség kérdése, vagy megy vagy nem. Egy jó grafikus viszont nagyon jól tud keresni. A munka kreatív és ha valaki szereti szórakoztató

- OOP, PHP, MySQL, JAVA. Legyen ez a fejlesztői ág. PHPs és MySQLes emberekkel dunát lehet rekeszteni, az OOP pedig azért alap a 21. században. Természetesen a nagyon profi PHP-sek nagyot akasztanak, de sokkal nehezebb bekerülni a felső 10%ba mert nagyon sok van.

- SEO, onlinemarketing, hírlevélkészítés. Manapság ebben van a nagy zseton. Mindent megtudni a userről és a megfelelő cuccost az arcába tolni, amit akkor is megvesz ha nincs szüksége rá. Nekem ugyan annyira nem szimpi ez a szakma (jó a SEO az érdekelne :D )


Az áraknak csak a pofátlanságod szab határt és munkáltató fizetési hajlandósága. Ma a dolog úgy működik, hogy két ugyanolyan szintű ember keresete között is lehet iszonyat nagy különbség (sajnos), tehát nem csak a szakmádban kell jónak lenned, hanem el is kell tudnod adni magadat.

Normális helyen még nehezebb a dolog, mert ha túl keveset kérsz azért nem vesznek fel, mert nem becsülöd magad, nem vagy elég magabiztos (nem mindenhol csak a pénz számít!) és a kreatív munkákra nem birkák kellenek.

Ha túl sokat kérsz (bizonyos határok között ez jobb mint a túl kevés, mert alkudni tudnak, de azt nem fogják mondani, hogy te ugyan x-et kértél, de én 2xet akarok fizetni) akkor azt vagy nem tudják, vagy nem akarják kifizetni, de alkudni tudni kell.

Első körben szerintem emelj be egy 140-160 közötti összeget (a megbeszélésen sose értékhatárokat mondj, hanem konkrét összeget!!!). Nagyon fontos, hogy először tapasztalatot szerezz, mert az adja az értékedet.

Sajnos, még a kreatív munkában is nagyon sok a pótolható pozíció, így nagy fizetésemelkedésre csak akkor számíts, ha nagyon kiugró a teljesítményed, nagyon kell a munkád és a szaktudásod a cégnek vagy átmész egy másik munkáltatóhoz.

2013. febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valóban, a melótól függ.


Ahogy látom több munkakörbe jó lennél (webfejl, grafika, rendszergazdi), ezek így egyszerre nem hiszem, hogy bárhol is kellenének. Melyikből van az a 2 év tapasztalat? És munkahelyi tapasztalat, vagy otthoni próbálgatás? Ha utóbbi, akkor felejtős.


A Java-t szerintem meg se említsd, ha ilyen alapszintű a tudás, meg csak próbálgatod. Sehol nem kérik, hogy keress ki egy maximumot egy tömbből. Inkább azt pl., hogy írj egy programot, ami bejár 2 tucat különböző felépítésű weboldalt, kiparszol adatokat és bepakolja egy adatbázisba. De Java esetén többnyire Java EE-hez keresnek embert.

2013. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 iostream ***** válasza:

Junior jávásként 240 nettó, fogalmam sincs, mit jelet nálad az, amit leírtál, de nagyon alap tudással is felvesznek már, ha mutatsz hajlandóságot a tanulásra.

Webfejlesztésben fogalmam sincs az árakról.

2013. febr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a válaszokat, igyekszem pótolni a részletek hiányosságát:

- html/css/jscript - ugye nem nagy cucc, szabványos oldalak, PSD-ből pixelpontos oldalak, hirtelen ennyi jut eszembe.

- PHP, Mysql - egy alap webáruházat meg tudok írni fejből.(Olvastam h sok helyen ctrl+c, ctrl+V vel programoznak, hát nem tudom...)

- Java-t akarom legalább egy haladó szintre fejleszteni, ezt csak odaírtam hogy érdeklődöm iránta

- Winserver alapú rendszer

Windows Server 2003 és 2008 oprendszerek parancsait, beállításait ismerem(ilyeneket h norton ghost meg hasonló rendszergazda cuccok, le sem írok, sztem alap), IIS-t tudok telepíteni, ftp fiókok kezelése, tehát inkább a netes oldal.


A 2 éves tapasztalat a SEO-ban, Photoshopban(online és offline dolgok,céges arculat) és honlapkészítésben van a munka világából, megbízásokon keresztül.

A többi hobbiprojekt.


Azért a 140 nettóval én már boldog lennék, megmondom őszintén.

Én úgy 120-ra lőttem be magam, annyit mondanék.

Fogalmam sincs a piaci árakról.

2013. febr. 5. 11:31
 6/10 A kérdező kommentje:
Illetve egy 280 gépből álló hálózatot telepítettem újra a nulláról és tartottam karban 2 hónapig.
2013. febr. 5. 11:33
 7/10 iostream ***** válasza:
Nagyon alap Java tudással már 200 simán megvan. Mondjuk diploma nélkül nehezebb megtámadni ezeket a helyeket, ahol hosszabb távra terveznek, és hajlandók áldozni a képzésedre.
2013. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

200 nettó?? Aztak***

Vidéki vagyok, itt ennyit senki nem keres :)

Akkor tényleg ráállok a Java-ra.

2013. febr. 5. 17:49
 9/10 anonim ***** válasza:

"Vidéki vagyok, itt ennyit senki nem keres :)"

Vidéken nem is fizetnek annyit :D:D

Viszont azzal számoljál, hogy Bp-n egy nagyon kis fostaliga albérlet is 50-60 K-ba kerül, szóval valójában nettó 140-150-et keresel majd.

2013. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én meg a nettó 120-at is alig mertem volna leírni fizetési igénynek...azért ez korrekt, így könnyebben vágok neki :)
2013. febr. 5. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!