Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerinted van még értelme...

Szerinted van még értelme számlázó, vagy ügyviteli szoftvert fejleszteni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm nemrég végzett egy informatikai főiskolán (a P.....kon), egy másik, tapasztaltabb informatikussal céget alapítottak és az a céljuk, hogy számlázó szoftvert és ügyviteli rendszereket írnak és ezek értékesítéséből és bővítéséből fognak megélni.

Én azt látom, hogy ők csak egy újabb csepp lesznek a tengerben, 100000 féle számlázó és ügyviteli program van már Magyarországon, a már régebbi cégek is egymást ölik az ügyfelekért. Próbáltam rábeszélni az ismerőst, hogy fejlesszenek mást, hogy kis fantáziával kismillió olyan terület van, ami még lefedetlen, adtam is neki jó ötleteket, de hajthatatlan.

Lehet, hogy tévednék és számlázó és ügyviteli szoftvereket készíteni az évszázad üzlete?



#számlázás #szoftver #ügyviteli #szoftverejlesztés
2013. febr. 5. 13:13
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem tök mindegy neked? Majd megtapasztalják maguk a helyzetet. Mindenki a saját kárán tanul.
2013. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jó ötleteket adtál nekik?

Amúgy lehet, hogy ők határozottan ilyen érdeklődéssel bírnak és ezzel szeretnének foglalkozni, így tudnának újat alkotni.

2013. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha van még olyan terület ami lefedetlen az nem véletlen nincs még lefedve. Hiába csinálsz egy olyan szoftvert ami lefed egy elfedetlen területet ha a kutyának nem kell. Ennél még az is jobb ha olyan piacra lépsz be ahol túlkínálat van és ott próbálsz valamit másképp, jobban csinálni mint a versenytársak.
2013. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az én álláspontom az, amit az első válaszoló is vall, hogy majd a saját kárukon okulnak.

De minden válaszoló szempontjait értem és megértem, kaptok egy jó pontot.


Van mégpedig sok olyan terület, ami lefedetlen, és ezek nem azért, mert nem volna rájuk kereslet. Több vállalkozó ismerősöm mondott néhány olyan ötletet, ami de jó lenne, ha lenne, amiért még fizetnének is. Erre mindig mondom, hogy fizessenek meg egy fejlesztőt, aki kifejleszti, akkor közösen piacra dobják. De ilyenkor az a válasz, hogy néhány tízezer forintot, vagy akár százezret kifizetnének egy ilyen ötletes kész programért, de hogy sok százezret, vagy milliót öljenek bele a fejlesztésbe, arra nekik nincs pénzük, meg idejük sem. De egyszer mindent felfedeznek maguknak , ezeket az ötleteket is valaki majd megcsinálja és megszedi magát.

2013. febr. 5. 15:48
 5/44 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert az informatika a leggyorsabban fejlődő ipar.
2013. febr. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 Golan Trevize ***** válasza:

Nagy cég nem fogja megvenni, mert még ha jobb is, mint a jelenlegi, akkor is túl sokba kerülne az átállás.


Kis cég nem fogja megvenni, mert az lesz a - mellékesen jogos - elvárása, hogy hetente kétszer küldjétek a frissítéseket, amik követik a jogszabályi változásokat. Természetesen ingyen.

2013. ápr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint baromság számlázókat meg ügyviteli rendszereket csinálni. Kb. 15-20 évvel vannak csak lemaradva a srácok :D:D


Van már kismillió cég a piacon, akik ilyesmit csinálnak, pl. Kulcssoft, sokkal előrébb járnak benne, mint bárki más, ráadásul rengeteg cég már ingyen/majdnem ingyen adja az ilyen programjait, annyira telített a piac, és a kapcsolt szolgáltatásokkal próbál pénzt keresni. Ráadásul az ilyen programokat használó cégek/emberek nem szívesen váltanak egy bevált szoftverről egy ismeretlenre.


Ez a biznisz akkor lehetne sikeres, ha kifejlesztenének egy olyan rendszert, ami:

- az összes többi piacon lévőnél minden szempontból jobb, kényelmesebb, és a vevők is meggyőzhetők erről

- olcsóbb, mint az összes többi, beleszámítva a migrációs költségeket is


Azaz kell vagy 6-8 tapasztalt fejlesztő(2en nekiállva soha nem fogják utolérni a versenytársakat), megfelelő domain knowhow-val, könyvelő szakértők, marketinghez és sales-hez értő emberek.

A siker titka az lenne, hogy kb. 1 év alatt elkészüljenek a termékkel, úgy, hogy minden feature tip-top működik, és JOBB, és OLCSÓBB, mint a konkurrensek, valamint el kell verni rengeteg pénzt marketingre, salesre, és reklámokra, hogy egyáltalán tudjanak róla, hogy létezik.


8 tapasztalt fejlesztő egy évi munkadíja(járulékokkal, + minden egyéb költség) alapból megvan vagy 80 milla.

Az eszközök/szoftverek szintén pénzbe kerülnek. Az egyéb alkalmazottak szintén. A reklámköltségek szintén.


Én minimum 150 millára tippelném így hasraütésre azt a pénzt, amit bele kell ölni ebbe, de lehet, hogy sokkal többet.


Fel kéne ébredni: már Magyarországon is qrva régen elmúlt a hőskor, amikor egy béna könyvelő/raktárkezelő/számlázó programmal garázscégként pénzt lehetett keresni.

Egy kreatív, jó ötlet nélkül nem lehet robbantani.

Egyébként ajánlanám a mobilalkalmazás-fejlesztést, az a piac még felfutóban van MO-n, és 2 jó fejlesztő(ha tényleg jók) már tud vállalni kicsit nagyobb projecteket is értelmes határidővel, vonzó áron.

2013. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Újra előkerült a téma és talán az utolsók egész jól össze is szedték az ellenérveket.


Különben, találkoztam már néhány ilyen ügyviteli programmal és nem csak kipróbálás szinten.

Ezeknek a gyártóknak egy szinten vannak a programjaik (kulcssoft, symboltech, revolution, kb. ugyanaz a program, csak kicsit másabb a dizájn). Semmi eredetiség, mintha kb. ugyanolyan eszközöket is használnának. De ez nem is csoda, minden iparágban lopkodnak egymástól.

Akkor a kisebb cégeket nem is említettem, amikből minden hazai, nem szoftveres vállalkozásra jut kb. 1 (ez nevetséges is egyben).

Kicsik, vagy nagyok, mind ugyanazt fejlesztik, az n+1-edik klónt.

Fantáziátlanok szerintem ezek mind.

Az a baj, hogy a két haver is.


A mobiltelefonos piac is szerintem kezd telítődni, mert mindenki rávetette magát és ott is majdnem mindenből van már n+1 -edik változat. Oda is kéne eredetiség, de aki eleve ötlettelen, az ott sem számíthat nagy durranásra.


Kis fantáziával lehetne érvényesülni. Ott van jó példának a Prezi.

2013. ápr. 25. 12:00
 9/44 anonim ***** válasza:

"A mobiltelefonos piac is szerintem kezd telítődni, mert mindenki rávetette magát és ott is majdnem mindenből van már n+1 -edik változat."


Figy, egy cégnek nem muszáj dobozos terméket gyártania. Az egyedi mobilfejlesztés az bizony egy igencsak sok lehetőséget kínáló terület, és bőven van még szelet a tortából.

Az egyetlen nehézséget az jelentheti, hogy referencia nélkül nehéz melót szerezni, de ha ingyen megcsinálnak 1-2 ilyet, csak a referencia miatt, és az ügyfélnél megvan a "WOW, ez qrvajó" reakció, akkor onnantól már beindul a biznisz. Jelenleg a piacon lévő nagyhalak qrva drágán dolgoznak, mert el kell tartani a vezérigazgatót, a sales-eseket, könyvelőket, stbstb. Továbbá, az ilyen egyedi mobilapp-ok általában kis fiszf-sz programok, 2-nél több fejlesztő nem is tudna párhuzamosan dolgozni egy ilyenen.

Tehát a határidők tekintetében egy kis 2 fős cég tudja ugyanazt hozni, mint egy nagy, az árak tekintetében meg jóval a nagyhalak alá tud menni, mert nem kell abból a pénzből egy rakás léhűtőt eltartani.

Összegezve: Az árelőny a kis cégnél van, a referencia a nagynál, de a nagyhalak a nagy ügyfelekre utaznak, mint a McDonalds, Coca Cola, meg ilyenek, akiknek a pénz nem számít, viszont a referencia igen. A kis és-közepes ügyfelek - éttermek, ügyvédi irodák, szórakoztatóipari szolgáltatók - megfoghatók referencia nélkül pl. egy ingyenes szoftverrel.

Szóval ez jó üzlet.

2013. ápr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 Srapnel ***** válasza:

Ez max. úgy működik, ha valakinek egyedi kérése van és azt egyedi projectben lefejlesztik. Dobozos termékkel esélytelen.


Ugyanis nagy cégek inkább megvesznek egy másik nagy cég szoftverjét, mert:


1. A másik nagy cég nem tűnik el egyik napról a másikra.

2. 24 órás support.

3. Tréningek tartása.

4. Van kit érdemben perelni, ha valami gond van. Egy pár milliós tőkével rendelkező Kft.-ből nem jön vissza a kár.


A haverék "ötlete" kb. olyan, mintha ketten összeállnának és egy lakótelepi garázsban nekiállnának versenyautót építeni, úgy, hogy mindent maguk terveznek és gyártatnak le.

2013. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!