Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » FreePascal nem találja az...

FreePascal nem találja az ékezetes karaktereket, hogyan lehetne "beírni" őket?

Figyelt kérdés

Hello az a lényeg, hogy FreePascal ban van egy bazihoszzú szöveg, és abban vannak ö meg ü meg ä meg hasonlós speckó betűk, de ha kia akarok keresni őket, egyerüen nem ismeri fel:


For h:=1 to length(szoveg) do

Begin

if szoveg[h] = 'ö' then .....


Nem talál semmit, pedig kiírja, és ott benne vannak előtte is és utána is


probaltam chr()-el is de úgy is semmi


Valaki tudna segíteni?



2013. febr. 5. 15:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert a szövegszerkesztő, amivel a forráskódot szerkeszted, más kódolással megy, mint amivel az adott szöveg lett begépelve.


Legegyszerűbb, ha a szövegben megnézed a speckó karakterek konkrét kódját, és úgy, kód szerint keresel rá a progiban.


Pl:


if ord(szoveg[h]) = 160 then .....

2013. febr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez úgy tűnik megoldja, de az a baj, hogy valamiért váltogatja a számokat a program, mert pl.

az ö-nek egyszer 148 a kódja, más szor meg 246, ezt nem tudni miért van ?

2013. febr. 5. 16:51
 3/19 anonim ***** válasza:

"váltogatja a számokat a program"

Ezt nem értem. Két külön ö-ről van szó, vagy ugyanazon karakterre ahányszor futtatod, mindig másnak látja?

2013. febr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ja, a 246 szerintem UTF-8, a 148 meg ASCII. Attól függ, hogy nézed. :)
2013. febr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
őőőő, attol függ, hogy mi van a változóban, van olyan, hogy beírás közben váltogatja (nem ellenőriztem kiírásból sejtem) nem lehetne lezárni mondjuk, hogy csak UTF-8-al menjen, mert ez igy kicsit zavaros
2013. febr. 5. 17:14
 6/19 A kérdező kommentje:
esetleg egy {$codepage utf8} megoldaná ??
2013. febr. 5. 17:19
 7/19 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, bár szerintem az a forráskód kódolását adja meg. Ezért lenne jó tudni, a feldolgozandó szöveg milyen kódolású.

A másik, hogy ha beállítod a forráskód kódolását, attól még nem lesz olyan. Ha UTF-8 nak állítod be, akkor valóban úgy is kell kódolni a szövegszerkesztővel, amivel beírod.

2013. febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
nem működik :( vagy legalább is nem jól, nem tudom hogyan kapjam meg a kódolást a file-ból,mert így amit most csinálok az egyik file ban az á-t lecseréli ss-re holott a ß-t kéne, meg hasonlók
2013. febr. 5. 17:41
 9/19 A kérdező kommentje:

ez vajon megoldás lehet:

[link]

2013. febr. 5. 17:44
 10/19 ejbenjaro ***** válasza:

Milyen operációs rendszer alatt használod? A Free Pascal saját IDE-jében szerkeszted a fájlokat? Egyértelműen karakterkódolási probléma.

Ha a Lazarust használnád több lehetőséged lenne a probléma megoldására ( [link] )

2013. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!