Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# számológép? (WPF alkalmazás)

C# számológép? (WPF alkalmazás)

Figyelt kérdés

Próbálgatom a tudásom, és próbálok csinálni egy számológépet.


Amit szeretnék bele:

Alap számítások + Egy szövegdoboz, amibe írja az előzményeket.


Ezek megvannak, már csak össze kéne hangolni....

Csináltam még 1 szövegdobozt, amibe írja a jelenlegi számot. Működik is, viszont nem tudom ezt átkonvertálni int-re, vagyis nem tudom hogyan..



Itt a forráskód: [link]


Az utolsó gomb az = jel, azon még dolgozom :)

Egy switch-el akarom megoldani a műveletet.



Minden építőjellegű kritikát szívesen fogadok. Ez az első wpf alkalmazásom, consolba már csináltam számológépet.


2013. febr. 9. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Két észrevétel így elsőre:

-0 gombod úgy látom, nincs, pedig egy számológépben az nem hátrány :):)

-egy ilyen kis programban nem annyira releváns dolog, de: elég hasznos, ha a control-jaidnak értelmes neveket adsz, mert akkor a kódot nézve nem kell gondolkodnod, hogy "hú, melyik is volt a textbox3, meg mit is csinál a button189".

Szóval pl. textboxEredmeny, buttonOsszeadas, buttonKivonas, stb.


int-é konvertálás:

int.TryParse függvény.

Ennek bool a visszatérési értéke, true-t ad vissza, ha sikerül a konverzió, false, ha nem(Ha pl. nem számot írtak a textboxba). A konverzió eredményét az out paraméterben kapod meg, HA sikerült a konverzió.

Példa:


int textBoxTartalma = 0;


if (int.TryParse(textbox2.Text, out textBoxTartalma))

{


}

2013. febr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Valamiért nem tudja lefordítani és az else ágba ugrik, pedig csak számok vannak a textboxba.

Meg amit még próbáltam, hogy törölni a jelenlegi számot, hogyha műveleti jelre nyom. Funkciót nem találtam rá, próbltam hogy megadom neki textbox2 = ""; de ígyse törölte ki.

2013. febr. 12. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!