Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan oldjam meg? (TurboPascal)

Hogyan oldjam meg? (TurboPascal)

Figyelt kérdés

Egy olyan programot kell írni ami kutyákat rögzít egy tipusos file ba. Ott akadtam el hogy beletudok írni a file ba,keresni,listázni csak a törlésnél kéne egy kis segítség.


'4':begin {KUTYA TÖRLÉSE}

write('Kerem a torlendo kutya nevet: ');

readln(nev);

reset(f);

seek(f,0);

while not eof(f) do begin

read(f,kutyak);

if (kutyak.nev=nev) then begin

kutyak.nev:=' ';

write(f,kutyak);

end;

end;

close(f);

readkey;

clrscr;

end;


Itt mi a hiba?

A teljes forráskód itt van

www.sourcepod.com/tizjdh48-14554



2013. febr. 18. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokat segítene ha leírnád, hogy mi történik és mi az elvárt működés.
2013. febr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Itt az történik hogy Bekéri a nevet amit törölni akarunk megnyitja a filet, beáll a file elejére és amig nincs file vége kiolvassa a file bol a recordokat és ha amit megadtunk nevet megeggyezik a recordban levo névvel akkor átírja ' ' ra és beirja a fileba majd bezárja a filet.

A lényeg hogy törölje ki a kutyat.

2013. febr. 18. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem minek kéne történnie, de azt írd le, hogy ehelyett mit látsz :)
2013. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyik gond lehet, hogy a "write(f,kutyak);" előtt újra pozícionálni kell a fájlban, mert a read eggyel előre lép, vagyis nem ugyanabba a rekordba fogod visszaírni, hanem a következőbe. Szóval a write előtt kell egy seek, ami egy rekordot visszalép.
2013. febr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó igazából most jutott több időm foglalkozni vele és így oldottam meg hogy a write(f,kutyak) elé beírtam ezt a sort seek(f,filepos(f)-1);
2013. febr. 24. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!