Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 2010 okt 19-i érettségi...

2010 okt 19-i érettségi feladatot hogyan oldjam meg C-nyelven?

Figyelt kérdés

A 4. feladatnál elakadtam ami az alább: "Állapítsa meg, hogy a vörös, kék és zöld színek közül melyik szín fordul elő a legtöbbször a képen! Az (egyik) legtöbbször előforduló szín nevét írja ki a képernyőre!



red=0;

blue=0;

green=0;

for(i=0; i<50; i++)

{

for(j=0; j<50; j++)

{

if(r[i][j]==255 && g[i][j]==0 && g[i][j]==0)

{

red++;

}

if(r[i][j]==0 && g[i][j]==255 && g[i][j]==0)

{

green++;

}

if(r[i][j]==0 && g[i][j]==0 && g[i][j]==255)

{

blue++;

}

}



2013. jan. 28. 21:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Annak is örülnék, ha valaki el tudná magyarázni a buborékrendezést.. tudom hogy ez alap dolog.. de sehol nem találtam meg egy jól magyarázó módban.. szóval ha valaki normális változókkal el tudná a szövegértéshez nem de matematikához annál jobban értő embernek magyarázni ezt az egyszerű dolgot azt megköszönném... (azzal nincs gond hogy mire használjuk, csak a változók alkalmazásánál nem értem, hogy miért így-úgy kell) elnézést, ha értelmetlenül fogalmaztam, nagyon fáradt vagyok... nagyon köszi bárkinek is!! szép estét!
2013. jan. 28. 21:30
 2/7 iostream ***** válasza:
2013. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
őszintén infos létemre nem találtam meg ezt a feladatsort, a 2010 októberi magyar nyelvű az nem ez
2013. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

#2: hogy jön ide a buborékrendezés? Minek? Csak meg kell számolni, hogy a 3 szín közül melyik szerepel a legtöbbet. Ehhez 3 int változó kell és egyszer végigmenni a képen.

Buborékrendezés négyzetes algoritmus, végigmenni simán és számolni pedig lineáris, tehát jóval gyorsabb.

2013. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 ujra:) bocs, a kérdező kommentjét már nem olvastam.
2013. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2012 okt-i a sor.
2013. jan. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fuuu elnézést a sok kavarodásért, de tényleg 2012-es az érettségi... köszönöm azért a válaszokat
2013. jan. 29. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!