Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozóknak szóló kérdés!...

Programozóknak szóló kérdés! Programozónak készülök. Egy bizonyos területre kell "specializálódnom" és később olyan jellegű munkákkal kell dolgoznom? (lent értelmesebben)

Figyelt kérdés

Főleg programozók véleményére lennék kíváncsi de persze bárki írhat.. Elég nehéz ezt 250 karakterbe belesűríteni. Tehát:


Nagyon érdekel és foglalkozok egy ideje programozással. A matek is nagyon jól megy. A kérdésem:


A programozó az nem önmagán programozó hanem mellé van egy másik szakterülete amin programozik igaz? Milyen ilyen területek vannak? Melyik területen lehet jól keresni Magyarországon ill. külföldön?


Továbbá, ha pl egy adott területen programozó vki, akkor ez még nem zárja ki hogy "általános" programokat is írhat?


Köszönöm,

Üdv


2013. febr. 18. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A programozás egy nagyon tág terület.

Az elvárás, hogy az ember az elmélettel tisztában legyen, ezek után lehet lehet tovább specializálódni esetleg területekre, nyelvekre.


De az alapok kellenek mindenkinek.

2013. febr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy programozónak általában egy szakmája van, az, h. programozó.

Persze törvényszerű, hogyha valamilyen területhez kapcsolódó programon dolgozik, akkor munka közben magára szed némi tudást abból a szakmából, de attól még nem lesz a szakmája, legfeljebb kicsit többet tud róla, mint az átlagember.


Aki könyvelő-programokon dolgozik, az valamelyest érteni fog a könyveléshez, nagyjából ismerni fogja a hozzá kapcsolódó fogalmakat, de ennyi, nem lesz ettől könyvelő.


Én pl. dolgoztam anno röngtengépek szoftverein, így az átlagnál több fogalmam van az orvosi képalkotó berendezésekről, de nem vagyok ettől még röntgenorvos.

2013. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 iostream ***** válasza:
81%

Amit az utolsó mond, az úgy van. A programozó programozó, általában nem várják el, hogy kifejezetten értsen a területhez, amin az a program dolgozik, amivel ő foglalkozik. Vannak ilyen állások, ahol kifejezett előírás valamilyen szakterület behatóbb ismerete, de nem az az alaphelyzet, általában csak előnyben részesítik, ha már ért valaki hozzá.


És igen, ha dolgozol valamin, rengeteg információt felszedsz, az "általános programozó" gyakorlatilag egy haszontalan élőlény és kifejezés.

2013. febr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Még annyit mondanátok hogy Magyarországon és külföldön nagyvonalakban milyen területeken kell programozás és melyek azok amik keresettek?
2013. febr. 19. 13:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Minthogy az élet minden területén használnak gyakorlatilag szoftvereket, igy minden terület keresett.

Szóval válaszd ki, ami érdekel, és azzal foglalkozz.

A választásnál talán inkább azt érdemes figyelembe venni, hogy melyik terület mennyire telitett, tehát szerintem pl. nem érdemes a raktárkezelő-könyvelő-nyilvántartó programok világában elmerülni, mert qrvasok ilyen van már, sokan is értenek hozzá, és nem is nagyon érdemes nekiállni egy n+1-edik ilyen programot irni. Az ilyen programok irása amúgyis a programozó munka legalja..

Bár én nem vagyok annyira képben a mostani trendekkel, de szerintem amivel érdemes foglalkozni, az pl. mobil eszközökre való fejlesztés, iszonyatosan fejlődik ez a terület, és még relative kevesen utaznak ilyesmiben, de ez persze csak egy platform ,de oda is kell specifikus tudás.

Ami már igy konkrét terület, és ami nagyon pörög, ÉS még kevesen is vannak benne magas szinten, az pl. a Business Intelligence. Én jelenleg ebben dolgozom, úh. látom, hogy nagyon fut felfelé.

2013. febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Üdv
2013. febr. 19. 19:52
 7/8 Srapnel ***** válasza:

"Az ilyen programok irása amúgyis a programozó munka legalja.."


Ha már a legalja volt, akkor egy-két példa a tetejére: fordítóprogramok, szimulátorok, modellező rendszerek, virtuális gépek, mesterséges intelligencia rendszerek, optimalizáció.

2013. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon erős alapok kellenek, hogy mindennel kapcsolatban alapvetően képben legyél, aztán ha ez megvan akkor kell egy környezet amiben jobban elmélyülsz a többinél és nagyon alaposan ismered, ha ez is megvan akkor esetleg specializálódhatsz bizonyos típusú szoftverek írására, de ezt már általában úgyis hozza az élet.
2013. febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!